Chystáte se prodávat byt? Nebo máte v úmyslu byt koupit a přemýšlíte, zda je cena u vámi vyhledaného inzerátu adekvátní? V obou případech vám přijde vhod odborné nacenění bytu. Nemusíte kvůli němu za odborníky, kteří by si řekli o nemalou sumu. Všechno lze vyřešit online a během pár minut.

Jak odborníci stanovují správnou cenu bytu? Sdělíte jim co nejpodrobnější informace o velikosti, vybavení, lokalitě a dalších parametrech bydlení. Oni pak byt porovnají s dalšími podobnými ve stejné oblasti a dle toho navrhnou cenu. Přesně takto funguje i https://sonarhome.cz/.

Vyplníte informace a za pár minut máte cenu

Zajímá vás, kolik si můžete říct za svůj byt, který se chystáte prodat? Nebo chcete koupit nemovitost a myslíte si, že ji prodávající nadhodnotil? Online nástroj od SonarHome lze využít v obou případech. Dokonce ho můžete použít i tehdy, když jste prostě jen zvědaví.

Stačí vyplnit adresu, plochu, patro, rok výstavby, počet pater v budově a typ bytu. Na základě těchto kritérií se za pár minut od odeslání formuláře dozvíte, jaká cena za takový byt je adekvátní. Samozřejmě ji nemůžete brát jako jasné dogma. Pokud je byt velmi moderně zařízení, je možné si za něj říct více. Je-li naopak zařízení zničené, měli byste cenu trochu snížit.

Jak je možné, že nástroj stanoví cenu online?

Nástroj od SonarHome využívá analýzu inzerátů. Stojí za ním speciální algoritmus, který analyzuje stovky tisíc nabídek a z nich vyhledává ty, jež se nejvíce podobají vašemu bytu. Ve finále vezme 10, 20 či 30 různých inzerátů, které jsou vámi zadané nemovitosti nejpodobnější, podívá se na jejich cenu a podle toho vám zobrazí částku. Všechno je rychlé, spolehlivé, a hlavně zdarma. Získáte aspoň trochu přehled, jestli cena odpovídá, případně kolik si vlastně můžete říct, abyste nepřestřelili a zároveň se neobrali.