O tom, jak důležitý je výběr správné kancelářské židle, již bylo napsáno mnoho. Stejnou péči byste však měli věnovat také výběru dětských židlí do pokojíčku, ať už jde o pokoj dítěte školního věku nebo staršího studenta.

Jakou židli dítě potřebuje, se odvíjí od jeho věku. Pro jistotu ještě upřesníme, že se bavíme o židli ke stolu. Křesílka, gauče nebo sedací pytle jsou samostatnou kapitolou a v pokoji starších dětí, které si rády čtou, určitě nesmí chybět. Jejich výběr však nepodléhá tak přísným pravidlům.

Pro malé děti plastové židličky

Pro nejmenší děti, jež kreslí u stolu své první obrázky, se výborně hodí plastové židličky. Jsou lehké, dítě si o ně neublíží a také se obvykle dají omýt, pokud by je šikovné dítko náhodou počmáralo. Hodí se i židle čalouněné eko kůží, ta se dá rovněž umývat.

Malým školákům židle bez opěrek

V prvních školních letech začne dítě u stolu trávit více času, a tak už potřebuje svoji první kancelářskou židli na kolečkách. Nevybírejte ovšem v kategorii kancelářských židlí, pro malé tělo jsou lépe uzpůsobené přímo dětské židle. Ve většině e-shopů a obchodů na ně mají speciální kategorii.

Dětské židličky obvykle nemají opěrky, pro malé školáčky je to příjemnější, při psaní do písanky je stejně nepotřebují. Co se týče materiálu, poohlížejte se po síťovaných židlích či takových, jež jsou čalouněné látkou. Síťovaným povrchem lépe proudí vzduch.

Chtějte provedení s nastavitelnou výškou sedáku i polohovatelným opěrákem. Jednak bude snazší takovou židli dítěti přizpůsobit, jednak mu vydrží delší dobu.

Starším studentům pohodlné křeslo

Starší student již netráví čas u stolu psaním do písanky, nýbrž sezením u počítače. Zaslouží si kvalitní křeslo s područkami. Pro děti většího vzrůstu můžete vybírat rovnou v kategorii kancelářských židlí, v případě menší postavy ale určitě vybírejte mezi dětskými židlemi. Nenarazíte tam pouze na infantilní obrázky, studentské židle bývají decentní.

Na nabídku židlí se podívejte například do e-shopu Primazidle.cz, který prodává rovněž konferenční židle nebo jídelní stoly. E-shop funguje nepřetržitě, i v době omezení kvůli koronaviru.