Lidský organismus k tomu, aby byl zdravý a dostatečně odolný vůči vlivům bakterií a virů, potřebuje nejen přísun vitamínů, ale i mnoha dalších důležitých látek. Nepochybně k nim patří také omega 3 mastné kyseliny. Jak je do těla dostat?

Přírodní cesta

Polynenasycené mastné kyseliny, jež jsou označované jako omega 3, si lidské tělo nedokáže samo vyrobit, přestože jsou pro něj velmi důležité. Proto je nutné hledět na jejich přísun z potravy, pomoci pak mohou rovněž vhodné doplňky stravy.

Do svého jídelníčku rozhodně zařaďte ryby. Právě rybí maso totiž obsahuje významné množství omega 3 mastných kyselin a minerály, které jsou potřebné pro vaše zdraví a krásu. Vysoký obsah nenasycených kyselin z dané skupiny mají kupříkladu sardinky, ančovičky, maso z lososa. Kromě ryb pak hladinu kyselin v organismu udržíte třeba konzumací lněných semínek, potažmo vlašských ořechů.

Doplňky stravy

Ne vždy se daří udržovat vhodné množství omega 3 kyselin v těle jen pomocí vydatné stravy. Proto je dobré mít k dispozici také doplňky stravy, které tento druh látek obsahují. Příkladem budiž produkt Omega 3 vegan, který je ve formě kapslí. Vyrábí jej společnost Naturvita, jež se specializuje na výrobky pro krásu a zdraví. Zmíněné kapsle lze pořídit na gigalekarna.cz, nákup provedete jednoduše online.

Omega 3 vegan je, jak už ze samotného názvu vyplývá, ideální pro vegany, a to díky svému přírodnímu složení. Vyrábí se totiž výhradně z mořských řas, nikoliv ze živočišných zdrojů. Stačí 1 – 2 kapsle denně a máte zajištěný dostatečný přísun omega 3 mastných kyselin v množství, jež je doporučováno odborníky.

Nedostatečný přísun omega 3 kyselin přináší zdravotní komplikace

Nedostatek omega 3 mastných kyselin může způsobit záněty a nejrůznější bolesti, třeba během menstruace. Kromě toho se má za to, že snižují riziko vzniku rakovinotvorných buněk v těle, napomáhají zmírnit projevy astmatu, zároveň kladně působí i na celkový psychický stav člověka. Rozhodně by tak ve vašem jídelníčku neměly chybět.