Správná a vhodná matrace dělá ten správný a ideální spánek, který je základem spokojeného ranního probuzení a následně i celého dne. Proto je rozhodně na místě volit matrace kvalitní a uspokojující vaše potřeby. Univerzální řešení sice v této oblasti nenajdete, neboť potřeby a parametry každého z nás se liší, přesto vybrané osvědčené značky jsou přinejmenším určitou zárukou správného směřování vaší volby. Zobrazit matrace v eshopu.

Matrace Tropico

Mezi českými výrobci matrací je největším producentem firma Tropico, která má na svém kontě již tisíce spokojených klientů. V nabídce této firmy najdete matrace z líné pěny, studené pěny, pružinové matrace, latexové matrace, pěnové matrace včetně varianty BIO a také zdravotní matrace. Matrace Tropico vynikají technologiemi pro pohodlný spánek a dobré odvětrávání, díky rostlinným výtažkům vyhovují i alergikům a jejich odolnost je testována náročnými testy. Cenově patří obecně mezi náročnější značky, přesto na oblibě nic neztrácí. Vhodné je přikoupit i pohankový polštářek Bupilo.

Matrace Malaga

Kvalitní matraci představuje i značka Malaga, pod níž se skrývá sedmizónová matrace z BIOpěny – konkrétně kombinace studené a líné pěny dvou barev tvarované do masážních nopů. Oranžová vrstva z viskoelastické pěny obohacené o sójový extrakt na jedné straně matrace zajišťuje snížení protitlaku matrace na ležící tělo, zelená nosná vrstva z kvalitní studené pěny s přídavkem Aloe Vera na straně druhé má pak příznivý vliv na pokožku. Střední vrstva studené pěny je provzdušněna otvory zaručujícími ventilaci a změkčení matrace v oblasti ramen, čímž vytváří unikátní systém oblíbený u celé řady náročných klientů.

Matrace Triflex

Zástupcem kvalitních sendvičových matrací je oboustranná matrace Triflex od společnosti Purtex. Matrace Triflex je vyrobena z kvalitních polyuretanových pěn, mezi které je vložena deska z pojeného lehčeného polyuretanu, díky čemuž je výrazně zvýšena nosnost těchto matrací. Obě strany jádra matrace jsou přitom vybaveny sedmizónovou profilací, čímž matrace zajišťuje optimální podmínky pro spánek za dostupnou cenu.

Matrace Dormeo

Mediálně známou značkou ve světě matrací je značka Dormeo, která má ve své nabídce výlučně anatomické a ortopedické matrace chráněné speciální technologií proti roztočům, bakteriím, plísním a ve většině případů i proti alergiím. Matrace jsou vyráběné z přírodních materiálů šetrných k pokožce, jsou prodyšné, vysoce pohodlné i ekologické. Zákazníky navíc prodejce láká možností vyzkoušet si matraci na měsíc nebo dokonce dva. Cenově patří Dormeo mezi náročnější značky a v Česku zatím ještě úplně neprorazilo, zato světové renomé je výtečné.

Nejběžnější rozměry matrací

kvalitni-matracePokud jde o rozměry, nabídka matrací je poměrně široká. Pro manželské postele se běžně nabízejí matrace od skromných rozměrů 140 x 200 cm přes 160 x 200 cm, 180 x 200 cm až po královských 200 x 200 centimetrů. Pro snazší manipulaci však zákazníci často poptávají i pro manželské postele dva samostatné kusy matrace, a tudíž se rozhlížejí mezi běžně dostupnými rozměry matrací pro jednolůžko, což je 80 x 200 nebo 90 x 200 centimetrů. Délka 200 cm je dnes již běžným standardem, v minulosti se však častěji používaly matrace délky 195 cm, které seženete ještě i dnes.

Tip pro delší životnost matrací

Chcete-li životnost matrace udržet na co nejvyšší úrovni, je na místě pořídit chránič, který zachová matraci déle svěží, čistou a sníží i míru jejího opotřebovávání. Vizuálně chránič připomíná potah, jímž se pokryje horní strana matrace a gumičkami zachytí v rozích tak, aby nesjížděl. Jedná se tedy o jednoduchého pomocníka, který však stárnutí matrace výrazně omezí. Možnost praní chrániče v pračce je přitom samozřejmostí.