V dnešní době a technickému pokroku se mnoho seniorů uchyluje k zakoupení notebooku. Mnoho seniorů chce jít s technickým pokrokem, a proto je dobré zjistit si více o tom, jaký jim vybrat notebook.

Ať už ho budou využívat na čtení zpráv na internetu, nebo v dnešní době hlavně na komunikaci s rodinou přes notebook. Pojďme si tedy říci, jak takový správný seniorský notebook vybrat.

Zkušenosti seniora

V první řadě je dobré zjistit, jestli má senior nějaké zkušenosti. Ať už s notebookem, nebo aspoň se stolním počítačem. Najednou se určitě i senioři, kteří již používali notebook při své práci a těm je určitě lepší pořídit něco kvalitnějšího s více funkcemi. Pokud ovšem je senior naprostý začátečník a zkušenosti má s prací na notebooku minimální, nebo spíše žádné je lepší zvolit základní provedení notebooku.

Co se bude na notebooku vykonávat za práci

Další důležitou částí je, zjistit na co přesně senior notebook potřebuje. Pokud je to pouze na prohlížení internetových stránek, hraní karet z důvodu udržování postřehu, není rozhodně potřeba kupovat nějaký výkonný notebook.

Pokud je senior aktivní a chce na něm třeba psát knihu či dělat jiné práce je lepší jít s cenou maličko nahoru. Pokud si senior bude chtít notebook brát na nějakou cestu, ať se jedná o cestu vlakem, na lázeňský pobyt, nebo do nemocnice. Rozhodně je potřeba také myslet na výkon baterie.

S tím také souvisí velikost notebooku. Je dobré v tomto případě seniorovi také pořídit přenosnou brašnu. V tomto případě je také dobré dát vše do brašny i s nabíjecím adaptérem a vyzkoušet váhu celé brašny. Přeci jen tahat se s několika kg navíc nemusí některý senior zvládnout.

Typy notebooku pro seniory

Klasický notebook

Nejlepší variantou je rozhodně obyčejný klasický notebook. Senior na něm může trávit čas třeba i několik hodin denně. Takový notebook má větší úhlopříčku displeje, a to je pro seniory velice důležité z důvodu lepší čitelnosti textu. Také je lepší koupit notebook s numerickou klávesnicí pro snadnější psaní číslic. Nebudete muset seniora učit psát číslice jinak.

Obsah obrázku text, interiér, muž, osoba  Popis byl vytvořen automaticky

Mininotebook

Tento typ notebooků je skladnější, bez numerické klávesnice a s menší uhlopříčkou. Na obyčejné prohlížení webových stránek bude seniorovi, který na něm stráví pár hodin týdně rozhodně stačit. I finanční hodnota není tak velká jako u klasického notebooku.

Repasované notebooky

Pokud chcete rodičům notebook pořídit větší a kvalitnější za méně peněz, tak neváhejte jít do repasovaných notebooku. Jedná se již o používaná zařízení, jež jsou však opravena, otestována a plně funkční.

Pro seniory je tato varianta ideální, jelikož na jejich práci s notebookem takové zařízení většinou stačí. U repasovaných modelů se dokážete dostat až na snížení ceny o 60–70 % a samozřejmě máte záruku na 12 měsíců. Najdete je např. na stránkách inComputer.cz.