S tkaním perských koberců je spjatá dlouhá historie, přičemž jejich charakteristickým rysem je zahrada plná květin a ptactva. Podle toho, jaké vzory se na koberci objevují, dokážete rozpoznat, kde přesně byl tkaný. V následujících řádcích se na perské koberce a jejich kvalitu či vlastnosti podíváme podrobněji.

Perský koberec poznáte už na první pohled, neboť hraje několika typickými barvami, a to vínovou, tmavě modrou, béžovou a zelenou. Protože jsou vyrobeny z kvalitních materiálů, vydrží i po několik generací.

Kvalita materiálů je důležitá

Jestliže chcete, aby vás koberec přežil, určitě si nechejte záležet na tom, aby byl vyrobený z vysoce kvalitních materiálů přírodní produkce. Originální perské koberce jsou vytvořené z pravé ovčí vlny, tedy bez jakýchkoliv náhražek a umělých materiálů. I na dotek je velice příjemný, takže si na něm budou chtít vaše děti hrát.

Stejně tak neodsouvejte na druhou kolej vzhled. Sehnat se dají i moderní koberce vyrobené ze špičkových materiálů. Pamatujte na to, že by měl koberec dokonale ladit s celkovým stylem místnosti, protože jedině tak docílíte uceleného vzhledu místnosti.

Koberce nakupujte u ověřených prodejců

Setkáte se na trhu s mnoha padělky, které vám vydrží sotva pět let. Jestliže nechcete koupit zajíce v pytli od tygra, vsaďte na ověřeného prodejce, jako je třeba BUCHARA. V jeho internetovém obchodě najdete jak moderní koberec s jednoduchým vzorem, tak i luxusní perský koberec, jenž dodá vašemu interiéru punc ojedinělosti.

Stejně jako orientální koberce, tak i ty moderní jsou vyráběné ručně a z vysoce kvalitních přírodních materiálů. Sice je pořizovací cena vyšší, ovšem na druhou stranu se z koberce stane klenot dědící se z generace na generaci. Dostanete mimo jiné certifikát kvality.