Máme období chřipek i angín, a navíc se k tomu všemu přidal eště hrozivý koronavirus. Každý nezávisle na věku teď přemýšlí, co může udělat pro svou imunitu a jak se má chovat, aby se nenakazil. Z tohoto soudku pro vás máme dobrou zprávu. Vašemu imunitnímu systému velmi prospěje jedna krásná a příjemná činnost – saunování.

Pobyt v sauně zvyšuje tvorbu bílých krvinek, které jsou obráncem vašeho těla. Navíc se v sauně přohřívá tělo, roztáhnou se kapiláry a potřebné látky se krví dostávají i do toho nejvzdálenějšího koutu těla. Podle Britské lékařské asociace stačí chodit do sauny jednou týdně, abyste snížili riziko onemocnění o 30 %. Dvě až tři návštěvy za týden ho snižují dokonce o 65 %. Jenže takové pravidelné saunování zabere spoustu času a také leze pěkně do peněz.

Vlastní sauna není nereálný sen

Chcete-li ze saunování udělat svou pravidelnou aktivitu, určitě se vám vyplatí vlastní vnitřní nebo venkovní sauna. Nebudete muset nikam dojíždět, do sauny si půjdete, kdykoliv se vám zachce, a ještě si užijete soukromí. Stačí jen rozmyslet si, zda si saunu postavíte dovnitř nebo ven na zahradu.

Aby vaše domácí sauna dlouho vydržela, budete se o ni muset starat, avšak nejde o nic složitého. U klasické dřevěné finské sauny stačí občas ošetřit lavice parafínovým olejem, podlahu setřít vlhkým hadrem a celou kabinu vyčistit kartáčem. Jednou za dva roky povrch lavic a opěrek přebrousíte.

Zjistěte, kolik by stála ta vaše

Za jak dlouho se nákup vlastní sauny vyplatí? Spočítejte si, jaké platíte vstupné a kolik utratíte za benzín, když jedete do sauny a zpět. Pak se podívejte na sauny DYNTAR a vyplňte jejich nezávaznou poptávku, aby vám sdělili cenu. Tato firma, která vyrábí sauny v Českém ráji, má tradici od roku 1991 a nabízí typové sauny od skvělých českých designérů. Ti náročnější si mohou nechat zpracovat saunu na míru. Třeba i s romantickým osvětlením.