Kruhy pod očima jsou nepěkným estetickým problémem. Příčin jejich vzniku existuje celá řada. Ale jak s nimi bojovat? V článku najdete několik rad pro efektivní zamaskování i prevenci vzniku kruhů pod očima.

Chytré zamaskování

Jakmile se kruhy pod očima objeví, mohou zkazit celý denní make-up. Naštěstí existují oční péče s rychlým účinkem. Aplikace očního gelu před zahájením ranní líčící rutiny může pomoci zmírnit vzhledový nedostatek způsobený například malým množstvím spánku. Po tomto prvním zákroku je na čase zakrytí. Vhodnou a dostatečně krycí kosmetikou je například korektor. Speciální varianta určená přímo na kruhy pod očima pomůže rozjasnit pokožku a přirozeně sjednotit.

Prevence vzniku kruhů pod očima

Pokud se nebudete starat o oční okolí, mohou se drobné kruhy časem přeměnit v nevzhledné pytle pod očima. Aby se vám nic podobného nestalo, existují pečující gely a krémy s obsahem účinných látek. Důležitá je pravidelnost a důslednost. Kosmetiku pro oční okolí aplikujte ideálně ráno i večer a snažte se vybírat kvalitní produkty. Z péče o kůži pod i nad očima si udělejte rituál a uvidíte, že za čas zaznamenáte rozdíl. Prevencí je i zdravý životní styl s dostatečným množstvím kvalitního spánku. Negativní vliv má kouření a nadbytečná konzumace soli. Nezapomínejte se také každý večer důkladně odlíčit.

Hydratace

Řada kosmetiky určené pro péči o oční okolí je založená na vydatné hydrataci. Je to z toho důvodu, že právě nedostatek vody v pokožce způsobuje její ochabnutí, ztrátu svěžesti a často vede i k větším kruhům pod očima. Vodu je potřeba dodávat nejenom ve speciálních krémech a gelech, ale i zevnitř v podobě dostatečného pitného režimu. Za den vypijte alespoň 2 litry čisté vody. Ideálně začnete svůj den velkou sklenicí vody s trochou citronu a uvidíte, že za čas poznáte na pleti rozdíl.