Přemýšlíte o tom, že byste si na zahradě u domu nechali postavit bazén? Pak vězte, že právě podzim je ideálním obdobím, kdy si jej objednat.

Proč provést nákup právě na podzim?

Výrobci a prodejci bazénů obvykle po skončení hlavní letní sezony zlevňují své produkty, takže se dá při koupi nového bazénu na zahradu leckdy i výrazně ušetřit. Platí to jak pro nadzemní, tak i pro zapuštěné bazény.

Jaký typ bazénu si vybrat?

Chcete-li dát přednost kvalitě, pak lze doporučit spíše zapuštěnou variantu. Bazén, který je zapuštěný do země, má totiž několik zásadních předností oproti nadzemním modelům. Působí kompaktněji s okolím, nenaruší tolik vzhled vaší zahrady. Estetické hledisko je navíc umocněné tím, že si můžete nechat vytvořit takřka libovolný tvar bazénu. Zároveň tím zohledníte prostorové možnosti vašeho pozemku.

Přednosti zapuštěných modelů

Zapuštěné bazény jsou sice o něco dražší, oproti nadzemním variantám ale déle vydrží, a to klidně i desítky let bez viditelnějšího opotřebení. Stačí jen pravidelný servis od odborníků. Moderní zahradní bazény mají konstrukci z vysoce odolných plastů, které mají povrchovou úpravu proti působení UV záření, takže ani po čase neztrácejí svůj původní vzhled.

Zapuštěný bazén má i své praktické výhody. Při vstupu do něj nemusíte složitě lézt po schůdcích, takže se do něj snadno dostanete i v případě, že máte sníženou pohyblivost. Pokud zvolíte vhodné bazénové příslušenství, kvalita vody v něm bude vždy na vysoké úrovni, nemusíte se bát jejího zakalení, vzniku sinic apod.

U zapuštěného bazénu se rozhodně vyplatí investice do zastřešení. Pak se totiž spolu s vyhříváním vody výrazně prodlužuje doba užívání. Snadno si budete moci zaplavat i v chladnějších měsících, kdy běžné levné nadzemní bazény už musíte vypustit a uklidit někam do kůlny či garáže.