Pokud máte rádi vodní lyžování, surfování nebo snowboarding, wakeboarding je skvělý sport nejen na letní měsíce, který nabízí mnoho různých zdravotních a fitness výhod. A nejlepší na tom je, že si při této zábavě na vodě ani neuvědomíte, že vlastně cvičíte.

A tady už máte některé z výhod wakeboardingu:

Skvělé cvičení

Nejen, že je jízda na wakeboardu zábavná, ale také vyžaduje určitou sílu, když používáte své ruce pro udržení lana a provádíte různé triky ve vzduchu. V podstatě jde o funkční trénink, kterým procvičíte celé tělo. Wakeboarding je skvělý způsob, jak udržet své tělo a mysl zdravé a v pohodě.

Posilujete svaly ramen a nohou

Když vytáhnete wakeboard a stoupnete si na něj, musíte vydržet nespadnout, a přitom udržovat určitou pozici po určitou dobu. Často také musíte z těchto statických pozic přecházet do dalších, které vám umožní provedení požadovaného triku.

Zlepšuje flexibilitu dlaní a chodidel

Zatímco na wakeboardu provádíte různé otáčky a skoky, aby se zabránilo zranění je třeba mít pružné dlaně i chodidla. Lepší pohyblivost a hbitost se následně odrazí i do každodenních činností.

Zlepšuje reakční čas a všestrannost

Při náhlé změně směru je třeba zaujmout rychle požadovanou pozici. To platí zejména, když se změní vlny nebo směr lodi před vámi. Pravidelná praxe zlepšuje reakční dobu a schopnost přizpůsobit se rychlým změnám na vodě.

Zlepšuje koordinaci a rovnováhu mezi rukama a očima

Základem pro wakeboarding je stabilita a rovnováha, takže silné svaly středu těla jsou pro tento vodní sport klíčové. Mnoho triků také vyžaduje rychlé ruční přehmaty, otáčky a skoky, které vyžadují koordinaci mezi rukama a očima.

Zlepší vaši plaveckou úroveň

Bezpochyby skončíte ve vodě více než párkrát, což znamená, že budete muset být i lepším plavcem. I když samozřejmě při wakeboardingu máte na sobě ochrannou vestu, která vás udrží na vodě, nespoléhejte se pouze na ni.

Zlepšuje koncentraci a osvěží mysl

Už samotný adrenalin, který se vám rozlije do žil bude stačit k tomu, aby se odvrátila vaše pozornost od denních stresorů. Přidejte ještě endorphiny z fyzické aktivity na vodě a máte tu mix na šťastného člověka.

Skvělý venkovní trénink na vodě

V jedné skotské zdravotní studii z roku 2008 se zjistilo, že venkovní tělesná aktivita měla o 50 % větší pozitivní vliv na duševní zdraví než klasická návštěva posilovny. Podle další studie z roku 2011 byl venkovní trénink spojen i s větším poklesem napětí, zmatenosti, hněvu a deprese ve srovnání s tréninkem provozovaným uvnitř.

Budete víc společenští

Můžete si vytáhnout wakeboard a s rodinou či přáteli si užít příjemně strávený čas. Wakeboarding nabízí rodinám příležitost, jak posílit své vazby zdravým a zábavným způsobem. Navíc je to skvělý způsob, jak se setkat s novými lidmi a novými přáteli.

Je to skvělá zábava

Kromě ježdění na wakeboardu můžete čas využít i pro další aktivity jako je např. surfování nebo kiteboarding. A samozřejmě vždycky se můžete jen tak opalovat a sbírat vitamín D.

Je wakeboarding na podzim out?

Určitě ne. Se správným vybavením, ke kterému patří kvalitní neopren, neoprenové boty či rukavice můžete wakeboard používat klidně dál. Zvlášť pokud váš oblíbený wake park už není tak obsazený a víc si zajezdíte.

Oblečení a další vybavení pro wakeboarding najdete na www.mysticstore.cz nebo se stavte přímo na Showroomu Mystic v Brně.