Jsem hrdý na to, že jezdím North kity. Jsem hrdý na to, že je prodávám. Jsem hrdý na to, že jsem se mohl stát součástí celosvětového North teamu. Není to marketing, nejsou to kecy, filozofie North mě oslovila.

My jsme North, byli jsme stvořeni pro ty, jenž hledají.
Dobrodruhy, průzkumníky, závisláky na svobodě.
Voda. Vítr. Zem.
Volají nás.
Zapalují v nás oheň. Tu nejsilnější touhu.

Voda. Vítr. Zem. Oheň. To je náš život.

My jsme North a vždy chceme víc. Hledáme změnu, toužíme po neznámu, chceme se dostat ještě dál.
Inspirováni přírodou a dokonalostí technologie.
Naše nápady vznikají tam, kde se příroda potkává s technologií.
Dokonale zpracované. Rafinované. Přirozené.
Když jezdíte North, jezdíte v harmonii s přírodou, v harmonii se sebou samými.
Cítíte všechno a nic, všechno najednou.
Cítíte se součástí všeho.
My jsme North. Northkiteboarding.

Když jsem se poprvé setkal s North produkty na meetingu v Dakhle, poprvé je projel a bavil jsem se o nich s tvůrci, manažery, designéry, věděl jsem, že je v tom něco víc.

Cítil jsem ohromnou energii, neskutečný zápal, nadšení všech lidí pro to, co dělali. Jako malé děti s očima dokořán mi vyprávěli, jak dávali draky dohromady, jak je testovali, jak je předělávali, a především jakých myšlenek a idejí se drželi.

Naprosté odevzdání tomu, co dělali. Jejich energie mě dostala. A už nepustila. Cítil jsem, že jsem měl veliké štěstí, že jsem byl ve správném čase na správném místě.

Jednoduchost. Intuitivnost. Dobrý pocit z jízdy. Technologie v harmonii s přírodou. To je přeci dokonalé! Připadal jsem si, jako bych byl u zrodu Apple za Steva Jobse. Když jsem ty draky jezdil, celým tělem jsem ty základní myšlenky cítil. North kity jsou opravdu intuitivní, bary jednoduché, boardy jezdí přirozeně.

Nechám na vás základní myšlenky North promluvit jejich vlastními slovy.

Produkty North jsou dokonale zpracované

Při tvorbě produktů North 2020 jsou vzali každý jednotlivý kousek kitové výbavy, detailně jej analyzovali a přemýšleli o tom, jak by mohl fungovat lépe, být rychlejší, pevnější. Podívali
jsme se na vše z jiného úhlu, novým pohledem, novým přístupem. Přepracovali jsme
každý detail.

Dali jsme dohromady to nejlepší z nejlepšího – vlastnosti, díly, prvky, materiály. Našli jsme nové dodavatele a výrobce, nové způsoby, jak vyrobit věci přesně podle našich představ. Bylo to všechno o přenastavení, nalezení správných kombinací a poměrů síly, stability, kontroly a rovnováhy. Náš tým konstruktérů a inženýrů rozebral každý detail, abychom dostali větší sílu, stabilitu, kontrolu.

Každý produkt North je o rovnováze a harmonii. Zeptali jsme se sami sebe: Jak můžeme vytvořit nejsilnější a zároveň nejpružnější? Jednoduché a zároveň technicky dokonalé? Nejpokročilejší a zároveň s co možná nejmenším dopadem na životní prostředí. S nejlepšími vlastnostmi a zároveň intuitivní?

Produkty North jsou promyšlené a jednoduché.
Proces designování North začíná a končí na vodě. Stále si pokládáme otázku: „Jak to můžeme zjednodušit?“. Nedílnou součástí procesu tvorby produktu je zvažování, čeho všeho se můžeme zbavit. Hlavní ideou North je zjednodušení, všechno podřídit čistému výkon.

Produkty 2020 jsme navrhli tak, abychom dosáhli dokonalé rovnováhy mezi čistotou a aerodynamikou, takže jízda s North vybavením je jednoduchá, hladká a bez námahy.

Kdykoli jsme mohli nějaký prvky odstranit, udělali jsme to. Použili jsme prvotřídní a vysoce kvalitní materiály a testovali je znovu a znovu na přesnost, funkčnost a trvanlivost. Odstranili jsme vše, co je zbytečné, protože čím více prvků má výbava, tím více se toho může rozbít, zejména na vodě.

Proces návrhu, stejně jako ježdění, je smyslovým zážitkem. Je to o pocitu. Zpracovali jsme každý detail tak, aby pocit z jízdy byl nejlepší.

North kity jsou skvělým příkladem našeho přístupu. Při navrhování modelů North 2020 jsme podrobně testovali každý kite na trhu. Na základě toho jsme si udělali jasnou představu o profilech, zpracování a konstrukci kitů, abychom optimalizovali výkon našich kitů. Naše draky nebyly designovány na centimetry, ale na milimetry.

Produkty North jsou přirozené

Kolekce North 2020 je intuitivní. Chceme, aby každá vaše jízda byla přirozená. Všichni jezdíme, takže víme, co vy chcete. Chcete cítit pozici draka ve vzduchu. Chcete se pohybovat bez přemýšlení. Chcete si vyměnit výbavu bez ztráty času. Jenom tehdy, když jste sladěni s vaší výbavou, vaše jízda je přirozená, plná radosti. Jste svobodní.

S našimi draky, deskami, hydrofoily, barem, botami, vázáním zjistíte, jak snadné je jezdit a jak rychle se s naším vybavením sžijete.

Do každého detailu jsme dali naše srdce i duše. Otestovali jsme nespočet prototypů pro každý kus vybavení, pro každý hotový detail. Zabere hodně přemýšlení, než vznikne něco tak prostě jednoduchého.

Každý produkt byl doladěn tak, aby fungoval harmonicky v celku s ostatními produkty. Pocítíte, jak všechno spolu instinktivně spolupracuje. V tu chvíli můžete svou mysl vypnout a cítit všechno – a nic – vše najednou.

Jsem hrdý na North.

Northkiteboarding.cz