Každá žena chce mít vždy dokonalou pleť a krásnou, vitální pokožku. V současné době se dají na trhu pořídit stovky produktů. Většina z nich spadá do kategorie tradičního západoevropského zboží. Co ale vyzkoušet něco nového? Příkladem budiž korejská kosmetika, která mnohé z vás možná příjemně překvapí.

Rozdíly mezi klasickou a korejskou kosmetikou

V našich podmínkách jsou lidé zvyklí používat běžné krémy a další produkty, které jsou často vyráběné s velkým množstvím umělých přísad. Jsou sice na první pohled účinné, v dlouhodobém horizontu ale vaší pleti často spíše škodí. Korejská kosmetika oproti tomu dává přednost přírodním výtažkům, nebojí se však používat i látky a živiny, jež jsou pro nás exotické. Typickou ukázkou je například šnečí sliz. Pro lidi ze střední Evropy to zní skutečně až děsivě. Korejci však se slizem z hlemýžďů mají staleté zkušenosti. A vědí, že šnečí sliz obsahuje vysoké množství vitamínů či kolagenu, což je látka velmi důležitá pro vitalitu a mladý vzhled pokožky. Pleť s výtažkem šnečího slizu zůstává pružná a přirozeně vláčná.

denní krém zpevňující kontury obličeje se šnečím extraktem
denní krém zpevňující kontury obličeje se šnečím extraktem

Korejská kosmetika je obecně velmi rozmanitá. Nejedná se jen o krémy, ale také různé emulze, oleje, plátýnkové a noční masky. Výběr je skutečně bohatý. A je dobře, že se tato alternativní kosmetika dá už celkem běžně pořídit ve vybraných tuzemských kamenných obchodech, potažmo v eshopech.

Kosmetika plná živin a vitamínů neobsahuje parabeny

Jestliže vyzkoušíte korejskou kosmetiku, možná rychle zapomenete na produkty, které jste používali doposud. A zjistíte, že kosmetické výrobky s tradičními korejskými esencemi a látkami dokážou dodat vaší pleti všechny nezbytné vitamíny a živiny, jež jsou pro její zdraví nepochybně zásadní. Korejská kosmetika neobsahuje žádné parabeny a další prvky, takže je vhodná pro každý typ pleti. V neposlední řadě jsou kosmetické výrobky na bázi tradiční korejské péče o pleť výrazně šetrnější k životnímu prostředí.