Elektrické topení není za zenitem. Mnohdy slouží jako záložní způsob vytápění při topení tepelným čerpadlem vzduch voda, ale i k dotápění menších prostor či místností, kde vyžadujeme větší tepelný komfort.

Chytré záložní topení

Elektrické konvektory zastávají místo hlavního i záložního topení. A to tam, kde se topí postaru, ale i těmi nejmodernějšími technologiemi. Pokud například na chalupě topíte pouze v kamnech a nemáte rozvody, jsou elektrické konvektory vhodné jako protizámrazová ochrana, abyste nemuseli odstavovat vodu. Při chytrém napojení na dálkově ovladatelnou zásuvku dokážete dokonce dvě hodiny před příchodem na chalupu vzdáleně konvektory zapnout a chalupu předtopit.

V rodinných domech, jejichž majitelé se rozhodli využívat tepelné čerpadlo vzduch voda, zas mohou sloužit k topení ve chvíli, kdy tepelné čerpadlo přestane stíhat. Tato čerpadla totiž fungují pouze do teploty -15 °C. Plně automatizovaný systém se sice obvykle napojuje na elektrokotel, avšak nedostatek tepla lze řešit i konvektory. Navíc díky tepelnému čerpadlu jedete na nejnižší elektrické sazbě, takže vás nezruinuje ani topení elektřinou.

Když to někde chcete tepleji

Zejména ve starších rodinných domech mohou vznikat méně dotápěná místa. Často jde o toaletu nebo koupelnu, či třeba jen sporadicky a během dne krátkodobě využívané místnosti. I do těchto, obvykle malých prostor, se hodí elektrické konvektory.

Velice praktickými jsou do koupelen. Právě zde oceňujeme výrazně vyšší teplotu než v dalších částech domu. Hodí se však třeba i do dětských pokojíků, kde občas můžeme potřebovat zvednou teplotu v místnosti.

Elektrické konvektory Stiebel Eltron

Kvalitní topní konvektory nabízí Stiebel Eltron. Jde o tiché topení s výkonem od 500 do 3000 W, které se hodí jako doplňkové i hlavní topení. Standardem je dnes vybavení těchto konvektorů LCD displejem pro ovládání. Topná tělesa mají velice vkusný design a rychle ohřívají prostory.