Každý, kdo se kdy potýkal s ucpanou kanalizací, potvrdí, že rozhodně není o co stát. Prakticky každá havárie tohoto typu vyžaduje okamžitý zásah.

Špatně protékající umývadlo můžete zvládnout i sami. Usazeniny v potrubí rozpustí třeba hydroxid sodný. Ten v patřičném množství uvedeném na návodu jednoduše nasypte do sifonu, zalijte horkou vodou a nechte třicet minut působit. Po uplynutí této doby by potrubí mělo být volné. Stále tomu tak není? Tak zavolejte specialisty! Některé opravy kanalizace totiž mohou být technicky velmi náročné a poradí si s nimi jen odborníci vybaveni k tomu určenou sofistikovanou technikou.

Efektivní bezvýkopové opravy kanalizace

Tou bezesporu disponují například v českobudějovické společnosti Ibos, a.s., jež se specializuje především na bezvýkopové opravy kanalizace. Ty nahradily někdejší náročné kanalizační opravy výkopové, v rámci kterých bylo třeba i kvůli drobnému otvoru v potrubí překopat celou ulici. Tyto doby naštěstí jsou již minulostí. Dnes se k opravám kanalizačního potrubí používá moderní vysokotlaká a sací technika. S ní jsou výsledky rychlé, přesné a s minimálními nároky na odstávku kanalizace.

Problém detekuje monitorovací technika

Tomu však předchází detailní monitorování kanalizace, kdy se za pomocí moderních kamer stanoví příčina problému a především detekuje místo, které poruchu způsobilo. Stejná monitorovací technika však může průběžně zjišťovat i stav kanalizace funkční a havarijním situacím tak předcházet.

Efektivní a rychlé vysokotlaké čištění

K samému čištění kanalizace specialisté ze společnosti Ibos používají výkonné vysokotlaké čištění, které kanalizační síť dokonale zbaví veškerých sedimentů a cizích předmětů. Vysokotlaká a sací technika se na místo havárie přepraví ve speciálních skříňových vozech. Zanesené místo je pak v závislosti na výkonu zvoleného tlakového čerpadla vyčištěno velmi silným proudem vody, který dokáže odstranit veškeré ucpávky a usazeniny.

Co do kanalizace nepatří? Téměř všechno!

Výsledkem pak je průchodná a opět funkční kanalizace, která patří ke standardům života v 21. století. Ne však automatickým. Mnohdy totiž havárii způsobí i úplná banalita, jako je kus hadru v odtokovém potrubí. Nikdy proto do kanalizace neházejte to, co do ní nepatří. Což je prakticky vyjma toaletního papíru všechno!