Zařizování domova je vždycky nesnadnou úlohou. Nevybíráte věci na rok nebo dva, volíte si vybavení, na něž se budete dívat dlouhá léta. Musí tedy být moderní, nadčasové, ale i praktické. Pojďme se společně podívat na dveře. Na co všechno byste měli při jejich výběru myslet?

Nejsou dveře jako dveře. Třeba balkónové dveře budete typicky vybírat společně s okny, musí spolu ladit. V interiéru ale můžete popustit uzdu fantazii. Nikdo neříká, že všechny dveře ve vašem domově musí být stejné. My se však zaměříme na ty, které jsou viditelné zvenku, tedy vstupní dveře, balkónové, garážová vrata, dveře na terasu a další. Co při jejich výběru zvážit?

1. Do jakého stylu ladíte venek domu?

Žlutá fasáda, nebo raději růžová? Bude dům bílý? A co střecha? Při výběru barvy zvažte především celkové pojetí domu včetně zahrady. Okna a s nimi vstupní dveře se často osazují ve chvíli, kdy ještě fasáda není hotová. Nejde o žádný problém, jen si zkuste vše představit. Případně si nechte udělat vizualizaci, jak bude celkové pojetí vypadat.

2. Chcete prosvětlit prostor?

U oken a balkónových dveří není co řešit, tentokrát se bavíme spíš o těch vstupních. Mohou být totiž plné, nebo nějakým způsobem prosklené. Sklo by samozřejmě mělo být pevné a neprůhledné, nejlépe z obou stran. Prosklené proužky a jiné útvary vám ale mohou pomoct prosvětlit tmavou chodbu. Zauvažujte o nich.

3. Pořídíte si dveře z obývacího pokoje?

U rodinných domů je zcela běžné, že mívají také dveře na terasu či do zahrady. Je to velmi praktické, aspoň pak nemusíte obcházet celý dům. Trendem poslední doby jsou zašupovací dveře, které šetří prostorem a přinesou vám do obývacího pokoje světlo.

4. Sladíte vstupní dveře s okny?

Je vhodné to udělat aspoň barvami. Můžete také vybrat podobné dveřní kování, třeba opět aspoň stejnou barvu. Pokud si pořídíte okna i dveře od jednoho výrobce, jistě s tím nebudete mít nejmenší problém. Zkuste to třeba u JIS, s.r.o., české společnosti s historií trvající čtvrt století.

Otázek ke zvážení je samozřejmě ještě mnohem více. Nejspíš vás během vybírání napadnou. Není tedy nic rozumnějšího než rovnou začít s průzkumem toho, co je na trhu. Vzhůru do výběru!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup