Cestování je krásné hned z několika důvodů: umožní vám poznat nové lidi, země i kulturu, nabídne mnohé nevšední zážitky a často díky němu získáte i jiný pohled na život – především pokud se vydáte do exotičtějších končin. Dovolit si jej přitom dnes může opravdu každý, zejména díky nabídkám a možnostem levného cestování například na last minute, ve slevových akcích nebo dokonce v rámci spolujízdy.

Vsaďte na internetové akční nabídky

Ať už vhodný cíl cesty znáte, nebo teprve plánujete, kam byste mohli vyrazit, inspirací i zdrojem informací vám bude především internet. Ideální je porozhlédnout se v nabídkách webů zaměřených přímo na levné cestování, kde můžete sledovat akční nabídky stejně jako vybírat levné letenky podle termínu či destinace.

Příkladem českých portálů je třeba travelak.cz, který se specializuje na prodej letenek, zájezdů a ubytování, portály cestujeme-chytre.eu nebo web cestujlevne.com jsou zase navíc obohaceny o možnost objednávky zapůjčení auta ve vybrané destinaci. Nabídky extra levných letenek pak nejdete na adresách akcniletenky.com , jaknaletenky.cz, letenkyblog.cz nebo letenkomat.com. Řada těchto webů má přitom i své facebookové či twitterové účty, na kterých najdete nabídky nejakčnější a logicky nejvýhodnější. Pokud vás tedy možnosti levného cestování zajímají dlouhodoběji, je na místě tyto kanály pravidelně odebírat.

Ještě širší možnosti pak získáte při průzkumu nabídky i mimo tuzemsko. Ze zahraničních webů jsou skvělými zdroji například www.exbir.de , fly4free.pl či loter.pl.

Low cost dopravci

Pokud jste si v akčních nabídkách nevybrali, nebo třeba hledáte obecně dlouhodobě levnější řešení cestování, skvělou volbou jsou nízkonákladoví dopravci, označováni anglicky jako „low cost“. Cílové destinace těchto přepravců jsou obvykle pouze ty tradiční a známé, pokud se ale potřebujete dopravit například do některého z hlavních měst v Evropě, není levnější varianty. Nabídku více než pětadvaceti low cost přepravců najdete třeba v nabídce Student Agency.

Spolujízda

Moderním fenoménem levného cestování je spolujízda osobními auty, která je organizovanější variantou stopování. Při spolujízdě si předem domluvíte řidiče, který pojede na vaší trase v daný čas, a také se dohodnete na nějaké finanční úplatě. Nabídky i poptávky spolujízdy najdete třeba na jizdomat.cz, spolujizda.eu nebo jizdaspolu.cz. Tímto způsobem přitom můžete cestovat běžně jak v rámci Česka, tak i za hranice.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup