Vžijte se do role bytového designéra s úkolem vytvořit obývací pokoj podle nejmodernějších trendů. Že nevíte, kde začít? Poradíme vám.

obyvaci-stena-1

Pro začátek zvolte správné barvy

Nejlepší je pracovat s jednou, případně dvěma barvami. Které si ale vybrat? Pokud vám v hlavě naskočilo, že teplé barvy jsou lepší volba, uvažujete správně. Teplé barvy vám zútulní prostor a čím světlejší vyberete, tím více jej opticky zvětší. Pokud je váš pokoj menší, jistě to oceníte. Z barev jsou právě trendy kombinace žluté, oranžové, červené, zelené a hnědé či béžové. Samozřejmě, stále platí, že bílou barvou nikdy nic nezkazíte.

obyvaci-pokoj-2

Když přijde řada na nábytek

Jednoduchost, svěžest a volnost. To jsou základní vlastnosti moderního obýváku. Jak tomu ale přizpůsobit nábytek? Snadno. Místo velkých nevzhledných obývacích stěn, které slouží jako lapače prachu, vybírejte menší, ale stylové.

Sedací souprava by měla ladit se stěnou a být pohodlná na posezení. Pokud se nemůžete rozhodnout, zkuste dát přednost kůži. Jistě se do ní zamilujete. Nezapomeňte také na konferenční stolek a komodu. Pokud máte opravdu dostatek prostoru, k sedačce můžete přidat i křesla, nebo taburety. Co se materiálu týče, trendem poslední doby je lamino bílé barvy v kombinaci s kovovými a železnými prvky.

sedaci-souprava-3

Že by tu stále něco chybělo?

Jistě, doplňky a dekorace. Bez nich by to prostě nešlo. Tady bohužel nejde zcela jasně říct, které vybrat a které nikoliv, takže už je to opravdu jen na vás. Jisté však je, že není úplně na místě to s doplňky přehánět. Přeplácaný obývák působí zvláštně, až komicky. Takže všeho s mírou.

rohova-sedaci-souprava-4


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup