Velké stroje, kolová i pásová technika, turbíny, generátory, konstrukce, zemědělské stroje a další tvoří nejčastější předměty, které standardní dopravci nejsou schopní přemístit. Vzhledem k rozměrům či hmotnosti je nezbytné objednat si nadrozměrnou přepravu. Jenže kde? A pro které předměty ji už potřebujete?

Podle Ministerstva dopravy České republiky se o nadrozměrné přepravě mluví v situaci, kdy rozměry soupravy přesahují 16,5 m na délku, 2,5 m na šířku, 4 m na výšku a hmotnost 48 tun. Od těchto hranic je třeba vytvářet speciální povolení, protože dochází k poškození silničních komunikací a ohrožení bezpečnosti provozu.

Přeprava takového nákladu je velmi specifický proces

Přeprava nadrozměrných nákladů je specifická od začátku až do konce. Už samotné naložení je často pořádný oříšek, trasu je třeba naplánovat s ohledem na stav silnic a výšku mostů, vyložení může být také problematické. Upevnění není zrovna legrace, obvykle musí jet s autem ještě technický doprovod.

Pro přepravu nadrozměrných zásilek se zpravidla využívají tahače a portálové návěsy s vysokou tonáží. Například u firmy Easy Logistics využívají tahače značky Volvo a návěsy Faymonville, Schwarzmüller a Broshius. Tahač Volvo má užitnou tonáž do 53,5 t.

Bez profesionálů by to nešlo

Nadměrná přeprava si každopádně vyžaduje odborníky. Ti totiž mohou nabídnout:

  • zkušenosti s podobnými nesnadnými úkony,
  • kontakty na jiné návazné dopravce (třeba v zahraničí),
  • rychlou reakci na poptávku,
  • pojištění vaší zásilky.

U Easy Logistics toto všechno dostanete. Když pošlete poptávku na nadrozměrnou dopravu, odpověď obdržíte nejpozději do 48 hodin. Pojištění jsou do 10 milionů Kč a vzhledem ke zkušenostem si vůbec nemusíte dělat starosti, že by nelehký úkol přepravy těžkých nákladů nezvládli. Navíc jsou schopní přemístit vaši techniku i v rámci Evropy.

Chcete-li o přepravě těžkých zásilek vědět více, informujte se přímo u firmy Easy Logistics, s.r.o.