Čekají vás festivaly, výstavy a další kulturní i sportovní akce, o které byste rozhodně neměli přijít! 
Zdaleka nejen ti, kteří žijí hudbou, míří v létě do Ostravy. A to nejenom na už věhlasný festivalu Colours of Ostrava, který se mimochodem dostal do užšího výběru v rámci udílení prestižní ceny European festival Awards 2018 v kategorii Best Major Festival (nejlepší hlavní festival). Gratulujeme, Ostravo! 

Colours of Ostrava 2019

Letos se festival, na který se rok od roku sjíždí čím dál tím větší počet návštěvníků, bude konat v druhé polovině července, a to ve dnech mezi 17. a 20. červencem. Hlavními lákadly jsou hvězdy Florence and the Machine, kultovní rocková kapela The Cure a pozor, přijede i Rag’n’Bone Man! Tak, neváhejte a v druhé polovině července si vezměte třídenní volno. 

Do Ostravy za divadlem

Ostrava však své návštěvníky neláká jen na hudbu. Od 15. července do 21. srpna budou na Slezskoostravském hradě probíhat i Letní Shakespearovské slavnosti. Pro milovníky divadla je ovšem připravena spousta dalších divadelních představení. Za zmínku rozhodně stojí Moliérův Lakomec v divadle Mír ve Vítkovicích. Skvělé je i představení Improshow – Detektivka divadla improvizace Odvaz. 

Užijte si proaktivní léto

Připraveny jsou i besedy a přednášky na různá témata, komentované procházky i spousta sportovních aktivit. Kdo zkrátka nebudete chtít v Ostravě zahálet, nebude muset. Chcete-li strávit aktivní léto a nejen se válet na pláži či u rybníka, Ostrava rozhodně stojí za návštěvu. Samozřejmě i pro ty mimoostravské. 

Skvělé jídlo i ubytování

Vyčleňte si pár volných dní, zarezervujte si nějaký pěkný hotel a vydejte se do Ostravy poznat nepoznané. Skvělými referencemi se může pochlubit například hotel Jan Maria (na internetu hledejte pod odkazem hotel Ostrava), jejž najdete v objektu bývalé šachty! Jak příznačné! Jeho hlavní předností ovšem je jeho strategická poloha. Z hotelu pěšky dojdete na Slezskoostravský hrad, do zoologické zahrady, na výstaviště Černá louka i do věhlasné Stodolní ulice!

Ostrava tu je pro všechny

V hotelu se dobře vyspíte, najíte (tamní luxusní restaurace Ostrava patří k těm nejvyhlášenějším), ale také, budete-li mít zájem, si tu můžete dát pěkně do těla při bowlingu. Když bowling Ostrava, tak jedině v hotelu Jan Maria disponujícím profesionální čtyř dráhovou bowlingovou dráhou. A pozor, provozovatelé hotelu jsou také specialisty na svatby (více informací najdete pod odkazem svatba Ostrava). Pokud tedy do toho letošní léto chcete praštit, nenajdete v někdejším hornickém centru lepší místo, kde svůj nový stav patřičně zpečetit. Ostrava zkrátka má něco pro všechny. 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup