Znalost cizích jazyků je dnes vyžadována téměř u každé pracovní pozice. Alespoň základy angličtiny či němčiny dnes umí kde kdo. Chcete-li ale zapracovat na svém kariérním růstu a naučit se jazyk, který vám otevře dveře k novým pracovním příležitostem, naučte se arabsky. Arabské společnosti expandují do celého světa a budete-li ovládat jejich rodný jazyk, máte našlápnuto na cestu k úspěchu.

Nečekané možnosti díky znalostem arabštiny

I když na evropském kontinentu není studium arabštiny zdaleka tak rozšířené jako studium jiných jazyků, vězte, že znalost tohoto semitského jazyka má velkou budoucnost. Arabsky mluví více než 300 milionů lidí v celkem 26 arabsky mluvících státech, mezi něž patří například Spojené arabské emiráty, Saúdská Arábie, Alžírsko, Egypt, Izrael či Jordánsko. Kvalitní kurz arabštiny vám tak otevře dveře k poznávání nové kultury a pomůže vám začlenit se mezi osoby, které budou mít velké uplatnění na českém i zahraničním pracovním trhu.

Poetický jazyk s velkou slovní zásobou

Naučit se arabsky však není úplně snadné. A jako samouk to zvládnete jen stěží. Proto je vhodné spolehnout se na arabština kurz, ve kterém se naučíte číst a psát arabské písmo, seznámíte se se základní slovní zásobou a gramatickými zákonitostmi. I přes složitost písma vám útěchou může být alespoň to, že arabština má oproti češtině pouze tři pády, dva rody a dva časy.

Kurz arabštiny vás také naučí lépe porozumět arabské kultuře a seznámíte se s jednotlivými arabskými zeměmi. I když se můžete setkat s řadou arabských dialektů, které se od sebe dost liší, vy se naučíte spisovnou arabštinu, kterou využijete v oficiálním styku, ale i při cestování. Proto neváhejte a začněte pronikat do tajů tohoto semitského jazyka co nejdříve. Budete o krok před ostatními a otevřete si cestu plnou nečekaných objevů a možností.