Hormonální změny, nevolnosti, přibývání na hmotnosti, obavy z komplikací souvisejících s těhotenstvím a strach z porodu – to jsou základní faktory, které mohou vést ke vzniku předporodních depresí. Těmi dle průzkumů trpí až pětina těhotných žen. Jak poznat, že se deprese týkají i vás? A kdy je na čase vyhledat odbornou pomoc?

Už to nejsem já, nic mě nebaví

Pokud se u vás extrémně střídají nálady, svět vidíte spíše černě, nemáte do ničeho chuť, trpíte úzkostmi a i vaše okolí vám říká, že to už nejste vy, je nejvyšší čas na to, abyste vyhledala odbornou psychologickou pomoc. Rozvíjející se deprese totiž může poškodit nejen vaše zdraví, ale může mít i negativní dopad na vaše nenarozené miminko. Díky moderním technologiím můžete pomoc vyhledat i na dálku, a to ve formě konzultace s psychologem online. Stačí si jen zarezervovat termín a ve smluvený čas se připojit prostřednictvím telefonu nebo jiných komunikačních aplikací (WhatsApp, Zoom, Skype atd.).

Konec trápení – online koučink vrátí chuť do života

Během této konzultace s psychologem si společně projdete takzvaným online koučinkem, kdy společně proberete to, co vás trápí, vaše pocity a postoje. Zkušený psycholog s vámi za využití různých psychoterapeutických a koučovacích technik může situaci prozkoumat a pomoci vám získat nový vhled do celé situace. Naučíte se přitom lépe rozpoznávat, zvládat, a hlavně přijímat sebe i své pocity.

Konzultace s psychologem online má tu výhodu, že zůstáváte v naprosté anonymitě a zároveň se díky připojení z domova cítíte mnohem uvolněnější než v cizím prostředí. Navíc vás tato konzultace k ničemu nezavazuje. Po prvním online koučinku se sama rozhodnete, zda chcete v setkáváních pokračovat. Pokud ano, budete díky podpoře ze strany psychologa neustále motivována k tomu, abyste si osvojovala nové návyky a postoje, kterými ulevíte nejen sobě, ale i svému nenarozenému děťátku.

Těhotenství by mělo být obdobím, které si nastávající maminka naplno užije a bude na něj s radostí vzpomínat. Nenechte se proto připravit o krásné prožitky a naučte se pracovat se svými emocemi. Během čekání, si můžete koupit třeba chrastítka pro miminka.