„Budu více sportovat. Začnu navštěvovat jazykové kurzy. Budu zdravěji jíst. Najdu si novou lásku. Budu číst více knih. Přestanu kouřit. Najdu balanc mezi prací a volným časem.“

Zdá se Ti alespoň jedna z výše uvedených vět dobře známá? Propadla Ti v loňském roce permanentka do posilovny bez jediné účasti a ledový salát v ledničce jsi 10. ledna vyhazoval netknutý z lednice? Jazyková škola Brno PELICAN chce letos pomoct svým studentům k tomu, aby alespoň část svých předsevzetí (týkajících se zejména jazykového vzdělávání) úspěšně splnili. Škola připravila od ledna rozmanitou nabídku jazykových kurzů pro všechny odvážlivce, kteří to letos nechtějí vzdát! Půjdeš do toho s námi?

„V letošním roce už se anglicky opravdu naučím!“ Podle statistik spadá novoroční předsevzetí týkající se studia jazyků mezi nejčastější předsevzetí, které si u nás lidé dávají. Tedy – hned po tom, co se 60 % žen rozhodne letos už opravdu zhubnout a 30 % mužů v letošním roce jistojistě omezí svou závislost týkající se kouření cigaret.

Existuje několik skupin lidí. Ti, kteří novoroční předsevzetí vzdají dříve než začne druhý den nového roku, ti, kteří jsou zarputilí odpůrci novoročních předsevzetí – ať už proto, že vědí, že by jej stejně nesplnili nebo proto, že jsou přesvědčeni, že by člověk neměl čekat do konce silvestrovských oslav na to, aby mohl začít s něčím novým.

Poslední skupinkou jsou lidé obdivováni širokou veřejností, protože si předsevzetí dají a zkrátka je nějakým magickým způsobem dodrží. Pokud nespadáš do tohoto „šuplíku“, rozhodně si nemusíš nic vyčítat – podle výzkumu své novoroční předsevzetí zvládne dodržet pouhých 5 % z nás.

Jak neselhat?

V první řadě bychom svá rozhodnutí něco změnit měli brát opravdu vážně. Bohužel je trendem dnešní doby, že novoroční předsevzetí jsou jen pouhým klišé, která jsou 3. ledna zapomenuta. Pojď mít spolu s námi v letošním roce silnou motivaci! Mezi důležité zásady patří – neklást na sebe nereálné cíle. Co tím máme na mysli? Dát si za cíl zhubnout 15 kilogramů za měsíc (aniž bys měl v plánu uřezat si nohu) je skutečně nemožné. Stejně tak ani ty nejlepší kurzy němčiny nedokáží udělat během tří lekcí z věčného začátečníka rodilého mluvčího.

Jazykové kurzy

Ať už máš v plánu přihlásit se do klasického kurzu, nechat vysoké školy, která Tě vlastně vůbec nebaví a začít navštěvovat pomaturitní studium jazyků nebo přemluvit šéfa, ať letos vyzkoušíte u vás ve firmě firemní jazykové kurzy, řekneme Ti teď pár tipů, jak studium jazyka proměnit v příjemný zvyk.

Jak již bylo řečeno, ani v jazykových kurzech se nevyplatí dávat si nereálné cíle. Kámen úrazu je ten, že když tak učiníš, už dopředu v hloubi duši cítíš, že selžeš. Jsi frustrovaný, a nejen že předsevzetí nesplníš a zabalíš to dřív, než firemní kurzy angličtiny vůbec začnou, ještě si tím rozhodíš i psychiku!

Úplně stejně to platí i opačně. Nemá smysl dát si cíl a už dopředu všem oznamovat, že to nedokážeš. To jde vidět zejména na „úmrtnosti“ studentů v jazykových kurzech, kteří nás už při přihlášení do kurzu ujišťují o tom, že „je to opravdu těžké“ a že „to rozhodně nezvládnou“. Naštěstí převážnou většinu těchto „sýčkařů“ přesvědčí PELICAN o tom, že nic není nemožné!

Každé předsevzetí, a zejména ty, zasahující firemní vzdělávání či jazykové kurzy, je potřeba dopředu pořádně naplánovat. Když máme strategii a plán, mnohem méně často to vzdáme. Máme totiž všichni moc rádi ten pocit, kdy si můžeme zelenou propiskou odškrtnout „splněno!“

A neboj. Lidstvo má tak nějak v krvi být občas líné a bázlivé. A to je úplně v pořádku, jestliže jsme ochotni s naší leností nějakým způsobem pracovat. Jenom tak se dokážeme posunout dál. Vystupovat z komfortní zóny, praskat bubliny kolem nás, naučit se třeba vietnamsky a do těch plavek na léto skutečně zhubnout. Vždyť – už teď, v průběhu prosince je vidina procvičování si jazyka někde na pláži v létě skvělou motivací začít!

A co Ty, do jakého „šuplíčku“ patříš?

Jsou pro Tebe novoroční předsevzetí noční můrou nebo jsi jejich mistrem? Rozhodl ses letos udělat něco se svými jazykovými znalostmi a chceš si napsat zlepšení angličtiny jako číslo 1 na svém seznamu předsevzetí?

Přihlas se do Jazykové školy PELICAN na leden již nyní a zajisti si místo v půlročním kurzu za výhodnou cenu. PELICAN Ti zaručuje, že se jazyk pod jeho křídly opravdu naučíš!