V jedné moudré knize je psáno, alespoň jedno jablko denně. Potraviny obsahující potřebné vitamíny nejsou vždy tak chutné, a to obzvlášť ne pro děti. Dětičky ve věku kolem čtyř let a výše si vybírají jídlo nejen podle chuti, ale především podle barvy a konzistence. Často se pak setkáváme s tím, že jejich přání ohledně jídla jsou červené nebo žluté špagety. V takovém jídle moc potřebných živin nenajdete. A i kdyby vaše dítko pravidelně jedlo ovoce a zeleninu, stačí to? Je přece mnoho minerálů a vitamínů, které jsou v běžné stravě obsaženy velmi málo. Co s tím? Jak dětem dopřát to, co potřebují, a přitom jim navodit pocit, že to chtějí?

To jsou bonbónky? Ne, vitamíny!

Dítě snadno pozře vše, co se mu líbí. Takže zásada číslo jedna je, že vše zdravé a nedobré musí být barevné, hezké a aspoň trochu sladké. Matně si vzpomínám, když jsem v šesti letech po neštovicích měla potíže s nízkým železem v krvi. Musela jsem každý den polykat polévkovou lžíci tekutého železa, a navrch ještě rybí tuk. I když přísun přirozeného vitamínu D a železa mému tělíčku udělal dobře, bylo to skutečné trauma trvající až dodnes. Dnes své děti už trápit nemusíme a prevenci či léčbu jim můžeme maximálně zpříjemnit. Například doplněk stravy Vibovit junior je oblíbený rodiči pro své komplexní složení vitamínů a minerálů i dětmi díky veselému tvaru opiček s příchutí lesních plodů.

A jaké vitamíny děti potřebují?

Vitamíny neboli doplňky stravy nikdy zcela nenahradí pestrý jídelníček, takže se i dál snažte dětem připravovat chutná a nutričně vyvážená jídla. Lehce si teď shrneme, jaké jsou nejdůležitější vitamíny pro malé děti. Berte v potaz, že s rychlým vývojem dětí se mění i jejich potřeba. To, co je nutné pro vývoj dítěte v předškolním věku, už úplně neplatí pro školáky. V zásadě je ale důležitý komplex vitamínů podporující imunitu a růst, jako jsou C, E, A, D, zinek, vitamíny B, selen, železo, hořčík a vápník. S Vibovitem nešlápnete vedle, jeho produkty jsou již rozdělené podle roků, stačí jen zvolit tu správnou variantu a vaše dítě dostane vše potřebné a ve správné míře.