Výběr nových dveří je důležitou událostí, která si žádá pečlivou přípravu. Je důležité znát všechny klíčové parametry a vědět, z čeho vlastně vybíráte. U dveří totiž nejde jenom o hlavní desku, ale součástí jsou také kování a zárubně. V článku najdete praktické informace ohledně některých důležitých parametrů, které je dobré sledovat, když hledáte nové dveře.

S výběrem dveří si dejte záležet

Interiérové dveře nejsou jenom funkčním prvkem, ale mají i svou estetickou funkci. Z toho důvodu je důležité vybírat vhodný typ, který bude dokonale sedět po všech stránkách. Podstatným parametrem jsou rozměry. Hodně záleží také na tom, z jakého materiálu je vyrobena výplň a jakou chcete povrchovou úpravu. Jakmile vyberete všechny tyto vlastnosti ovlivňující hlavní část dveří, přichází na řadu doplňky a detaily. Do této kategorie můžeme zařadit i zárubně.

Co to jsou zárubně?

Zárubně rámují dveřní otvor a jejich úkolem je vytvoření ideálních podmínek, aby vlastní dveře přesně přisedaly a plnily svou funkci. Jedná se o zásadní nosný prvek, jehož špatným výběrem můžete zkazit veškerou snahu. Pro správný výběr je důležitá znalost rozměrů a použitého materiálu. Ideální je volit stejné barevné provedení jako v případě dveří. Úplně nejlepší volbou je potom nákup zárubní rovnou s daným modelem dveří, kdy k sobě budou oba prvky dokonale a přesně pasovat.

Jak vybrat správný typ

Rozlišujeme rámové a obložkové zárubně. Každá z nich je vhodná pro lehce rozdílné použití. Erkado je vyrábí v různých tloušťkách a barevných provedení. Cílem by měla být dokonalá úprava dveřního otvoru tak, aby byla splněna těsnící a izolační funkce. Obložky dveří jsou navíc příjemným estetickým prvkem, který pomůže zvýraznit daný interiérový prvek. Uvidíte, že s pomocí dobře zvolené zárubně dostanou dveře ještě o kousek lepší vzhled a nové kouzlo.