Člověk potřebuje k životu dotek přírody. A pro člověka městského to platí dvojnásob. Nemusíte chodit do lesů a objímat stromy – nechte masivní dřevo obejmout vás, přímo u vás doma. Nábytek z masivu má schopnost předávat do okolí pocit solidnosti a jistoty, a také naplnit místnost či byt atmosférou pohodlí a útulnosti.

Masivní dřevo žije, a život přináší ik vám domů

Kromě toho ale dřevo především žije! I léta po vytížení, zpracování a vybroušení do tvarů podle poslední módy z něj stále cítíte někdejší spojení s přírodou. A masivní dřevo také dýchá a pracuje. Díky tomu nikdy nepůsobí chladně a odměřeně, ale jako živá součást vašeho interiéru.

Dřevo vnáší rovnováhu a klid

Kdo někdy vešel do místnosti vybavené masivním dřevěným nábytkem z drevko.cz, musí nám dát za pravdu. Ne náhodou si vlivní a úspěšní lidé na vysokých postech vybavují své pracovny i odpočívárnu právě masivem. Také masivní ložnice mají blahodárný vliv na kvalitu spánku a života. Tyto pocity pramení nejprve z pradávných lidských pudů a jsou neocenitelným benefitem dřevěného nábytku. Vždyť právě duševní pohoda je (zvláště v současné době) minimálně stejně důležitá jako ta fyzická. A mimochodem, iv tomto ohledu masivní dřevo exceluje!

Evokuje skutečný luxus namísto levného pozlátka

Přestože se to může zdát naivní, nábytek skutečně vnímáme nejen zrakem. Proto na první pohled rozeznáme, jestli před námi stojí vyfintěný kousek dřevotřísky a lamina, nebo nefalšovaný kus skutečného dřeva. Hmat, sluch, čich – to vše nám umožňuje instinktivně odhalit, že v nábytku skutečně spočívá duše a hmota dřeva.

Toužíte po honosném interiéru? Volte masivní dřevo!

Právě tyto vlastnosti jsou opravdu určující pro celkový výraz vašeho bytu. Klasik říká, že lesk moderny osloví, ale do solidnosti masivu se zamilujete. A je to přesně tak: ať už chcete vytvořit přívětivé prostředí pro sebe, nebo reprezentativní zázemí pro své klienty, masivní dřevěný nábytek je tou správnou volbou.

Nikdy nebude stejný, jako má soused

Hledáte v nábytku osobitost, zda zkrátka nechcete svůj byt přeměnit v kopii nábytkářského letáku? V obou případech vám masiv naprosto vyhoví. Jedná se o přírodní materiál, který byl utvářen nezávisle na člověku, a tak nikdy dva kusy nábytku nebudou stejné.

Nábytek dle vašeho gusta a přání

Nejdokonalejší technologií výrobce zkrátka nepřebije přirozenou krásu a individualitu, která z dřevěného nábytku dýchá. Kromě toho – masiv nabízí mnoho možností finálních úprav, ale také změn v sestavení. V zásadě není problém přizpůsobit například váš nový masivní obývací pokoj na míru potřebám a prostorovým dispozicím. Dobrý výrobce vám nechá volnou ruku!

Vydrží vám do konce života

Pocit klidnosti a jistoty není jediným benefitem, vyplývajícím z pevné konstrukce masivního dřevěného nábytku. Tím hlavním je totiž jeho faktická odolnost. Dobře ošetřený masivní nábytek vydrží po mnoho desítek let a čas mu na kráse neubere, právě naopak! Zub času ani hrubší zacházení

– nic z toho se na masivu téměř nepodepisuje. A případné opravy či úpravy vzhledu pak provede každý zručný truhlář, takže váš nábytek může sloužit další desítky let.

… a bude pořád v módě!

Většina lidí se dostane časem do fáze, kdy chce mít zařízení interiéru vyřešeno natrvalo. Samozřejmě i běžný nábytek něco vydrží. Zpravidla však zestárne a přestane se vám líbit ještě dříve, než dojde ke konci své životnosti.

Krása masivního dřeva časem zraje

Oproti tomu, masivní dřevěný nábytek, koupený před 10, 20 či více lety, vypadá stále reprezentativně. Neklamně dává najevo svoji skutečnou, nominální i historickou hodnotu. Masiv je zkrátka evergreenem, který nestárne – jen zraje!

Závěrem: kde masivní dřevěný nábytek koupit?

Jak z článku vyplývá, výroba masivu je nesrovnatelně náročnější, než výroba nábytku z jiných materiálů. Výrobců masivního nábytku tak ubývá a těch opravdu špičkových je jako šafránu. Z nejlepších můžeme doporučit značku dřevku. Jejich nábytek se drží stabilně na vrcholu sortimentu, a to díky řemeslné preciznosti i kráse jednotlivých designových kolekcí. Na své si přijdou milovníci klasiky, ale také moderního a stylizovaného nábytku z masivního dřeva. A firma dřevko také nabízí vše, co je pro spokojeného klienta důležité: přehledný eshop, individualizaci nábytku a dopravu až domů. Pokud se vám myšlenka interiéru vybaveného masivním dřevěným nábytkem zalíbila, doporučujeme zavítat rovnou na stránky drevko.sk Díky nim získáte představu o tom, jak má masiv správně vypadat!