Bez ohledu na to, zda jste právě v procesu stavby nového bydlení, případně zdárně rekonstruujete to stávající, některé činnosti bez asistence profesionála nezvládnete. Některé práce vyžadují vysokou míru odbornosti a předchozí zkušenosti a nezbývá, než se obrátit na odborníky. Většinou jde o záležitosti související s realizací rozvodů elektřiny, ale také s instalatérstvím. A právě na to se zaměříme v následujících řádcích. Jak poznáte, že je instalatér kvalifikovaný a nikoliv fušer?

Spolupráce s profíkem není prohra

V prvé řadě byste si měli ujasnit, proč se bez zkušeného instalatéra neobejdete. Na internetu je sice nespočet návodů a detailních postupů, na základě kterých se jeví instalatérské práce jako naprostá hračka, ovšem v praxi je „překvapivě“ mnohem složitější. Výměna vodovodního kohoutku sice složitá není, ale instalaci topení by měl provádět topenář.

Jenomže kde se po profesionálech poohlédnout? Máte-li ve svém blízkém okolí někoho, kdo nedávno využil instalatérské služby konkrétní firmy a byl s nimi nadmíru spokojen, pak je vaše volba jasná. V opačném případě se budete muset pustit do hledání.

Pozor na všeuměly

Instalatérů je na trhu poměrně dost, ale ne každý umí. Někteří naopak tvrdí, že zvládají všechny instalatérské práce související s vodou, topením i plynem, ačkoliv fungují jako „one man show“. Plynaři Ostrava z řemeslnického cechu EKOMPLEX radí – od takových instalatérů raději ruce pryč. Instalatérství je komplexní obor a jeden člověk nemůže pokrýt veškeré činnosti.

Vybraný plynař, vodoinstalatér či topenář by měl mít dostatek zkušeností, prokazatelné reference a patřičnou kvalifikaci. Chcete-li mít jistotu, že svou práci odvede svědomitě a za dobrou cenu, kontaktujte EKOMPLEX. V cechu působí pouze prověření odborníci, kteří sledují nejnovější trendy v oboru a průběžně si doplňují vzdělání.