Moskva je půvabná metropole, která je se svými více než dvanácti miliony obyvateli největším evropským městem. Moskva je svým charakterem vskutku ojedinělá, neboť se v ní střídají moderní stavby s historickými budovami z carské epochy. Pravoslavné chrámy, unikátní umělecké sbírky, proslulá divadla. Přesně tak by se dalo hlavní město Ruska charakterizovat.

Moskva se chlubí bohatou historií plnou zvratů, revolucí a bojů. Jestliže prahnete po návštěvě města mnoha tváří, máte dveře otevřené. V první řadě si ale vyřiďte vízum do Ruska, protože bez něj byste nemohli překročit hranice. Sbalte si pár věcí a vyrazte za dobrodružstvím, které si v největší zemi na světě určitě užijete.

Rudé náměstí s katedrálou, kostelem a palácem

Dominantou samotné Moskvy je bezpochyby Rudé náměstí, které je zároveň považováno za centrum celého Ruska. Dokonce bylo v roce 1991 zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO. Jakmile na náměstí přijdete, otevře se vám nádherný výhled na několik významných pamětihodností, přičemž každá je svým způsobem legendou. Za zmínku tedy stojí Leninovo mauzoleum, chrám Vasila Blaženého, památník Mininovi a Požarskému, paláce a katedrály Kremlu.

Moskevský Kreml aneb sídlo prezidentské Ruské federace

V centru hlavního města se nachází Moskevský Kreml, což je v podstatě středověká pevnost, jež je ohraničena zdí z neomítaných červených pálených cihel. Uvnitř komplexu najdete ruské pravoslavné kostely, jako je chrám Nanebevzetí Panny Marie z patnáctého století, chrám Zvěstování Panny Marie či chrám Archanděla Michaela, v němž jsou ukryty hrobky ruských panovníků. Dále se v areálu nachází Velký kremelský palác či Těremský palác.

Moskva však nabízí mnohem více, než jsou výše zmíněná místa, tak si kupte letenku, vyřiďte si vízum a zajeďte do země, která vás den co den nepřestane překvapovat.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup