Schválně se někdy dívejte, jaké značky aut ve většině případů projíždí kolem vás. Pokud nežijete ve čtvrti zbohatlíků, zřejmě narazíte nejčastěji na Peugeot, Opel, Renault, Citroen a Škoda. České škodovky mají na našich silnicích neopomenutelné zastoupení.

Po pravdě řečeno, značka Škoda už dávno není čistě česká. V roce 1991 spadla pod obrovský koncern Volkswagen, což ale rozhodně není negativní zpráva. Daří se jí skvěle a výrobní závody stále zůstaly v Čechách.

Podporujeme zlaté české ručičky

Je hezké vidět, že Češi kupují výrobky národní značky, a tím podporují českou ekonomiku. A to už pěknou řádku let. Třeba taková Škoda Fabia byla poprvé představena v roce 1999 a od té doby brázdí naše silnice. Vlastně je několik modelů, které s námi jsou už od minulého století. Například Škoda Octavia či Felicia.

Líbí se nám inovace

Škoda patří k výrobcům, kteří neustále něco inovují. Přichází s moderními systémy a novými vozy. Vždyť jak je to dlouho, co byly představeny Škoda Kodiaq a Karoq? Nyní už jsme se dočkali dalšího přírůstku s písmenkem Q, jde o SUV Kamiq. Zdá se, že vydat se cestou SUV bylo správné rozhodnutí. Mnoho lidí z něj po éře aut, jako byly Škoda Superb či Octavia, bylo překvapených, ale Škoda ví, co dělá.

Chceme levné náhradní díly

Oproti zahraničním značkám má pro Čechy Škoda jednu značnou výhodu. Kdykoliv se něco rozbije, náhradní díly seženete bez problémů a za daleko levnější ceny než v případě jiných značek.

Značka Škoda má v ČR samozřejmě i spoustu odpůrců. Sama se však snaží vycházet svým českým zákazníkům vstříc. Například nabízí jedinečný program Škoda Plus Roční vozy, v rámci nějž si můžete koupit roční vůz s minimálním počtem najetých kilometrů. To je dobrá volba pro všechny, kteří nechtějí utrácet peníze za nové auto, nicméně nakupovat v bazaru se bojí. Výhod, které značka Škoda nabízí, je spousta.