Malé kuchyně nemusí být vždy nutné zlo. I na pár metrech čtverečních se dá vykouzlit přehledné místo, kde budete s radostí vařit. Fígl spočívá ve správné volbě kuchyňského náčiní a vybavení.

Ujasněte si, co opravdu potřebujete

S velmi malým prostorem se nejčastěji potýkají kuchyně v paneláku. V těchto bytech většinou bývá stísněné tak nějak všechno a člověk musí nad využitím každého centimetru volné plochy důsledně uvažovat. Ani ta kuchyně není výjimkou a v prvé řadě si rozmyslete, co opravdu k přípravě pokrmů využijete. Nepotřebné věci by akorát zbytečně zabíraly místo, které lze využít mnohem efektivněji. Pořádek je nutností číslo jedna. I když vám doma slouží pouze malá kuchyňská linka, vytěžte z ní maximum.
Někdy bývá řešením malého prostoru kuchyně do L, jinak řečeno rohová. Tento tvar se hodí také do místností, kdy je kuchyně propojena například s obývacím pokojem, protože ji lze doplnit o samostatný pracovní ostrůvek nebo barový pult. Takové rozestavění působí vkusně a moderně.

Efektivní využití prostoru

Při vybavování malé kuchyně neopomínejte ani boční stěny místnosti. Pomocí poliček, věšáčků a skříněk lze získat úložný prostor navíc. Jako příjemný bonus tak interiér zútulníte. Vystavené kořenky nebo nebo dózy plné luštěnin mohou zároveň tvořit vkusnou dekoraci. Do horních polic ukládejte věci, které nepoužíváte tak často, a naopak to, co používáte každý den, mějte hned po ruce.
Pokud si stále nevíte rady, jak se svojí kuchyní naložit, navštivte kuchyňské studio Gabon. Firma na trhu působí už od roku 1992 a během let se její zboží dostalo i do zahraničí. Kuchyně Gabon vždy odpovídají individuální představě zákazníka, protože zaměstnanci vypracují zdarma vizualizaci interiéru, která se následně vylaďuje do posledního detailu. Firma má i speciální program pro panelákové byty. 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup