Čištění ultrazvukem se využívá všude tam, kde je podmínkou úspěšné práce vysoký standard čistoty. Některé věci byste navíc ručně ani nevyčistili, protože byste se nebyli schopní dostat do malých skulinek. Ultrazvukem se čistí například v hodinářství, zdravotnictví, klenotnictví, přesném strojařství či automobilovém průmyslu. Své využití však čističky nachází i v palírnách nebo v domácnostech.

Ultrazvukové čištění je rychlé, mnohem kvalitnější a vhodné i pro tvarově složité předměty či slepé otvory, které by se jinak vyčistit nedaly.

Jak funguje čištění ultrazvukem?

Ultrazvukové čističky využívají fyzikálně chemický proces. Energie z elektrického generátoru se pomocí ultrazvukového měniče transformuje na kmity. Kmity vytváří v čisticím médiu (v kapalině) ultrazvukové pole, rozkmitají molekuly, kapalina se zahřívá a vzniknou miliony miniaturních bublinek. Tyto bublinky pak čistí povrch předmětu.

Ultrazvukové čističky mají využití i v domácnosti

Ultrazvukové čištění je sice skvělé v průmyslu, ale hodit se vám může i v domácnosti. Malé domácí ultrazvukové čističky se dají využít jako velmi šetrný způsob pro vyčištění brýlí – nehrozí poškrábání obrouček. Čistí se s nimi rovněž šperky nebo kontaktní čočky.

A jakou mají spojitost se slivovicí?

Ultrazvukové čističky jí pomáhají rychleji dozrát. Čerstvě vypálenou slivovici je potřeba nechat odstát a dozrát. Komu se však nechce čekat, ten může využít sílu ultrazvuku. Ultrazvuková čistička zvládne lahodný mok odplynit od nežádoucích plynů, jež vznikly při pálení. Stačí 12minutová čisticí procedura a můžete začít pít!

Ať už vás ultrazvukové čištění zajímá z jakéhokoliv důvodu, pokud uvažujete o vlastní ultrazvukové čističce, poptejte se po ní u firmy EL-MIK. Na trhu je od roku 1994 a pomůže vám zprovoznit nejen celé ultrazvukové čističky, ale také jednotlivé části.