Co s volným časem? To je otázka, kterou si mnozí klademe nejen ve chvílích, kdy musíme být zavření doma. Je to ideální čas k tomu naučit se něco nového. Pokud máte rádi hudbu, máte i vyhráno. Jak známo, správně vybraná hudba k poslechu má pozitivní účinky na naši náladu a psychiku. A co teprve, kdybyste zkusili hudbu pouze neposlouchat, ale sami si nějaké ty tóny vytvořili?

Kytara je pro každého

Naučit se hrát na nějaký hudební nástroj lze v každém věku. S přibývajícím věkem vám to sice půjde hůř a hůř, pokud ale máte hudbu rádi a poznáte čistý tón od falešného, určitě se setkáte s úspěchem. A klidně i doma na vlastní pěst. Ne každý hudební nástroj je ale pro začátečníky vhodný.

K těm jednodušším na naučení a zároveň nejoblíbenějším patří kytary. Můžete si s nimi zahrát prakticky kdekoliv, často se k vám svým zpěvem někdo přidá a prvních pár akordů se naučíte velmi brzy. Nemusí to trvat ani několik měsíců a nějaký ten táborákový hit nebo odrhovačku z rádia si zvládnete zabrnkat.

Vybírejte podle hudby, kterou chcete hrát

Jak takovou kytaru pro začátečníka vybrat? Prvně si ujasněte, jestli chcete hrát na tradiční akustickou kytaru s kovovými strunami, nebo se do toho pořádně opřít s elektrickou kytarou. Ta však vyžaduje ještě další investici v podobě aparatury (kombo či zesilovač s reproboxem), navíc se jedná spíše o nástroj pro hraní v kapele. Pro jednotlivce se tak často nepoužívá.

Pro úplné začátečníky, zejména z řad dětí, je vhodná klasická kytara, známá také jako španělka. Její výhodou jsou nylonové struny, které se lépe mačkají a neřežou do prstů. Španělky se svojí velikostí a tvarem přizpůsobují vzrůstu hráče.

Typ kytary vybírejte především podle toho, jaká hudba je vám blízká a které žánry byste rádi hráli. Pro písně k táboráku, folk, country, pop a rock, tedy všechny nejhranější písně, je ideální akustická kytara. Začátečníci si nejčastěji pořizují právě tu. Zejména proto, že na ni zahrajete nejvíce písní. Konkrétní typy akustických kytar se liší tvarem a použitým materiálem.

Zabrnkejte si s přáteli online

Nyní je pro učení se na kytaru ideální příležitost. Máte spoustu času na trénování. Už v létě můžete své přátele ohromit svým hudebním umem. Nyní se jím můžete chlubit pouze online, i tak to je ale možné. Stačí zapnout videohovor, pro lepší zvuk zapojit mikrofon a podělit se o zážitek z hudby alespoň tímto způsobem.