Do rekonstrukce bytů a rodinných domů se pouští stále více jejich majitelů, a to z estetického, praktického a ekonomického hlediska. Během zimního období uniká spoustu tepla z interiéru přes nezateplené stěny a nezatěsněná okna, a potom se vám protočí panenky při pohledu na fakturu za plyn, respektive elektřinu. Pokud chcete ušetřit za vytápění, doporučujeme udělat potřebná opatření, jako je zateplení domu/bytu a výměna oken.

Stavební firmy v současné době realizují především nízkoenergetické budovy, u nichž je spotřeba energií, jak už samotný název napovídá, minimální. Jestliže však bydlíte v rodinném domě postaveném před třiceti lety, určitě byste měli nad rekonstrukcí zapřemýšlet. Přinejmenším byste měli alespoň vyměnit stará dřevěná okna za nové plastové alternativy.

Proč jsou plastová okna oblíbenější než dřevěná?

Před několika lety se o první místo prala plastová okna s dřevěnými, ale momentálně si prvenství drží právě plastové provedení. Důvodů je hned několik. Vyznačují se přijatelnou pořizovací cenou, která je v porovnání s dřevěnými okny o 30 až 40 procent nižší, dále ještě snadnou údržbou a perfektní tepelnou a zvukovou izolací. Pokud preferujete přirozený vzhled dřeva, nezoufejte, protože si můžete vybrat dřevěný dekor dokonale imitující dřevěná okna.

Plastová okna s dvojsklem či trojsklem

Výrobci plastových oken mají široká produktová portfolia, která uspokojí i náročného klienta. V případě, že prahnete po co nejvyšší kvalitě, plastová okna je možné kombinovat s izolačním dvojsklem či trojsklem. Přes takové provedení nepronikne ven ani trochu tepla, a tak si můžete být jisti, že pro úsporu nákladů jste udělali maximum.

Plastová okna se navíc pyšní dlouhou životností a skvělou dostupností. V minulosti se výrobou zabývalo pouze několik málo firem, které si účtovaly poměrně velké částky, ale dnes je tomu už jinak. Je z čeho si vybírat, ať už podle ceny, kvality či referencí.