Jakékoli profesionální provozy si zaslouží kvalitní a spolehlivá měřidla. Vždyť efektivně řešená výroba je pro jakoukoli firmu alfou a omegou. Vznik zmetkových kusů vede pochopitelně ke ztrátám finančních prostředků, což si žádný majitel firmy nepřeje! Zapomeňte na to, že si v dílně vystačíte s jedním posuvným měřítkem, případně s posuvným metrem. V žádném případě. Vyplatí se vsadit na profi měřidla. Jaká? To vám prozradíme v tomto článku a doporučíme i prodejce.

Měřidla v mnoha podobách

Základem každého provozu jsou maximálně přesná posuvná měřítka. Vybírat je lze jak v klasickém provedení, tak i v digitálním. Mnohdy se vyplatí modely s prodlouženými čelistmi. Jinak se hodně prosazují specifické mikrometry schopné zaznamenat i ty úplně nejkratší vzdálenosti. Nezbytné pro měření hloubky jsou také hloubkoměry. Jedině s nimi zjistíte přesnou hloubku daného otvoru. Stejně tak se vám bude hodit i nejmodernější úchylkoměr. Jakékoli nepřesnosti s ním ihned odhalíte. A co ostatní profi měřidla? Potřebovat určitě budete například:

– úhelník,

– úhloměr,

– dutinoměr

– a mnohá další měřidla.

Specifické kalibry

Do strojírenského provozu si pořiďte také kalibry. Tyto speciální měrky jsou schopné odhalit nepřesnosti ve výrobě prakticky ihned bez složitého měření. Vybírat lze jak kroužky, které měří vnější závity, tak i trny, jež jsou určené pro změření závitů vnitřních.

Tradiční prodejce profi měřidel

Při nákupu jakýchkoli měřidel vsaďte na profesionály. Naším tipem je společnost Michovský Tools. Ta se v oboru velmi úspěšně pohybuje již více než 20 let. Sortiment dodává do pouhých 24 hodin, jelikož většinu zboží má přímo skladem. Vybrat si můžete ze spousty již předem přesně kalibrovaných měrek dle potřeby. Stačí navštívit internetové stránky www.meridla.cz/.