Pořádání koncertů pod širým nebem bez možnosti připojení se k síti není problém, pokud máte kontakt na zřizovatele, jenž pronájem elektrocentrál zajistí. Dostupné jsou pochopitelně elektrocentrály i na menší podniky, konference v uzavřených prostorách a podobně. Mobilní elektrocentrály mají výhodu ve flexibilitě, nezávislosti na počasí anebo na těžce přístupném terénu. Nenechte se zaskočit provozovatelem běžné elektrické sítě, který nenabízí úplné pokrytí.

Generátory mobilní energie mají různé příkony

Pronájem elektrocentrál počítá s využitím agregátků s různými příkony. A proto je logické, že se dají využít třeba v otevřeném prostoru – na louce, poli či v nepřístupném terénu bez elektrických přípojek. Pokud pořádáte akci v otevřeném, anebo i uzavřeném prostoru, je třeba si propočítat celkový požadovaný příkon ve špičce, a podle tohoto propočtu si zajistit pronájem elektrocentrál. Generátory si lze pronajmout od příkonu 2 kW – to je 2000W – až do 9 kW.

Pokud se rozhodnete pronajmout si elektrocentrálu, máte několik možností, jak se ve výběru řídit. Důležitý je příkon a výkon, dále cenová dostupnost, velikost generátoru, anebo i název výrobku. Jestliže si například vyberete pronájem sady elektrocentrál 2 x 2000 W v jedné sadě, za jeden den zaplatíte 1300 korun bez DPH. Tato sada obsahuje dva velice tiché, malé a lehké agregáty inovované konstrukce s mnohapólovým alternátorem a invertorem. Výstup z alternátoru je usměrněn a invertorem převeden znovu na střídavé napětí bez ohledu na otáčky motoru. Na výstupu je tak pokaždé nejkvalitnější možný průběh napětí, a to i v případě, kdy motor při odlehčení automaticky přechází do volnoběhu. Ve výsledku uspoříte 30 procent paliva oproti běžným elektrocentrálám.