Stěhování je radost. Začnete žít někde úplně jinde, poznáte nové sousedy, budete moct prozkoumávat nová místa v okolí vašeho bydliště. Těšte se a nenechte si radost zkazit tím, že samotný proces přestěhování je poněkud komplikovaný. Začnete-li dostatečně brzy a zodpovědně, nic špatného vás nepotká.

Klíčem k úspěchu je správné zabalení svých věcí. Vezměme to ale pěkně popořádku.

Zbavte se všeho, co už nepotřebujete

Stěhování je dokonalá příležitost k protřídění svých věcí. Udělejte si v životě pořádek a vyhoďte všechno, co už nepoužíváte. Týká se to zejména oblečení – můžete jej prodat nebo darovat tam, kde je zapotřebí. Stejně to udělejte i s dalším majetkem, jako jsou třeba hračky z dětství. Čím více toho vytřídíte, tím méně práce nakonec budete mít s balením i vybalováním.

Zajistěte si dobré krabice a obalový materiál

Možná jste měli původně v plánu zajít do nějakého obchodu a vzít si tam pár boxů od banánů, ale nedělejte to. Za prvé tím, jak jsou použité, ztrácí pevnost, a za druhé nemusí být úplně čisté. Pořiďte si raději nové stěhovací krabice. Můžete se poohlédnout po variantách s uchy, s nimi se lépe manipuluje. Ve specializovaných obchodech navíc najdete boxy na různé typy věcí. Pokud budete stěhovat pracovnu, hodit by se vám mohly i archivační krabice.

Nezbytnou výbavu tvoří také lepicí páska a výplňový materiál. Chcete-li, aby byly vaše věci skutečně v bezpečí, pořiďte si bublinkovou fólii či polystyrenová fixační tělíska. Případně postačí i velké množství novin, do nichž křehké věci obalíte.

Vše si pečlivě popisujte

Věci si balte systematicky. Knihy do jedné krabice, kalhoty a trička do druhé, kosmetické přípravky do třetí. Boxy pečlivě popište, klidně na ně napište nejen co je jejich obsahem, ale také do jaké místnosti patří. Do jedné krabice si nabalte všechno, o čem víte, že to budete potřebovat v nejbližších hodinách po přestěhování do nového – kartáček na zuby, ručník, nabíječku na telefon apod.

A ještě jedna rada na závěr. Hlavně z toho celého nemějte strach. Nové začátky jsou vždycky radost!