Stejně jako se mění móda, přicházejí nové trendy i v oblasti bydlení. Pokud jde o obývací pokoje, týká se tento stav zejména sedacích souprav, které jsou dominantními prvky celé místnosti a mohou dosahovat široké škály variací tvarů, materiálů i barev. Těmi aktuálně „in“ jsou jednoduché linie, neutrální barvy a praktičnost spolu s pohodlím.

Současné trendy sedacích souprav

Moderní sedací soupravy vynikají méně robustní konstrukcí, kdy se do popředí dostává jednoduchost až minimalismus. Výška opěrek se zmenšuje, područky často mizí ve prospěch lenošek. S ohledem na pohodlí a praktičnost se také často zvětšuje hloubka sedací plochy, přidává se polohovatelnost a také je téměř samozřejmostí přítomnost úložného prostoru i možnost rozložení sedačky do podoby lůžka pro účely příležitostného spaní.

Co se týče designu, dominují jednodušší čisté linie, ergonomické tvary a jednobarevné povrchy bez vzorů. Nezřídka je pak brán ohled i na praktickou stránku zahrnující údržbu, díky čemuž se do popředí dostávají snadno omyvatelné i odolné materiály.

Trendy barvy sedaček

Obecným trendem jsou jednobarevné povrchy, kdy jsou na jednom kusu nábytku kombinovány maximálně dvě barvy. Konkrétními trendy barvami jsou přitom neutrální a snadno kombinovatelná černá, šedá, béžová, hnědá, případně bílá, které představují nadčasové řešení, a tudíž skvělou investici. Pestřejší prvky ale pochopitelně do těchto sedaček můžete také bez potíží dostat, a to například pomocí poutavých polštářů nebo pohankový polštářek.

Velikost rozhoduje

Nabídka sedaček je dnes přizpůsobena i skromnějším možnostem bydlení například mladých párů nebo studentů, a tak na trhu seženete kromě rozměrných sedacích souprav i skromné dvojsedačky, které nejsou tolik náročné na prostor, ale svůj účel příjemně splní, a to mnohdy dokonce i včetně možnosti rozložení na skromné dvojlůžko.

Ve větších prostorech pak neváhejte s pořízením sedaček ve tvaru L či U, které vytvoří relaxační oázu ve vašem společenském prostoru a budou skvělým pohodlným pomocníkem při pořádání večírků i sledování domácího kina s drahou polovičkou.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup