Zatímco doma úklid obvykle zvládáme svépomocí, v kanceláři si další práci tohoto typu nikdo z nás přidělávat nechce. Běžnou praxí je proto zajištění úklidu kanceláře u specializované firmy, která bude prostřednictvím pravidelného úklidu udržovat kanceláře i zázemí stále jako ze škatulky.

Standardní úklid kanceláře

Pokud si objednáte úklid kanceláře, standardně můžete očekávat vysátí či vytření podlahových krytin, setření prachu na povrchu nábytku a doplňkových ploch, umytí povrchů umyvadel, baterií i dřezů v kuchyňkách, leštění zrcadel, umytí toalet a vynesení smetí. Obvykle pak nechybí ani umytí vstupních dveří či dvířek u skříněk, vytírání schodů nebo utírání zábradlí. Součástí úklidu je pak také doplňování mýdel či toaletního papíru, umístění odpadkových pytlů do košů a podobně.

TIP: https://cleanwhale.cz

Nadstandardní úklid kanceláří

Čeho se při běžném úklidu nedočkáte, je například mytí oken, praní ubrusů a jiných textilií, čištění koberců nebo čištění čalounění. Za nadstandard se také ve většině případů považuje mytí nádobí v kuchyňce nebo ošetřování nábytku speciálními prostředky. Stejně tak pokud preferujete prostředky ekologické či jinak nestandardní, je potřeba se na možnostech a podmínkách domluvit individuálně.

Pokud k vašim podnikatelským prostorům připadá i nějaký pozemek, porozhlédněte se mezi firmami nabízejícími úklid exteriérů. Nijak výjimečné nejsou případy, kdy úklidová firma zajistí i sekání trávníku nebo odklízení sněhu. Rady ohledně domácnosti a bydlení najdete i v bevedo magazínu.

Cena úklidu kanceláří

Cena úklidu kanceláří se liší s ohledem na lokalitu, frekvenci i velikost objektu. Pravidelný úklid je logicky levnější než jednorázový, stejně jako v Praze budou ceny vyšší než v menší obci někde na severu Moravy. Zatímco v Praze za úklid kanceláří u odborné firmy zaplatíte okolo 250 korun za hodinu, v Brně je to jen 200 a v Šumperku dokonce 140 korun za hodinu. Běžnější je ale výpočet ceny podle rozlohy, což je výhodnější i pro vás jakožto klienta. Předem totiž vždy víte, kolik za úklid zaplatíte, a je vám jedno, jakou rychlostí pracovníci uklízejí.