Vhodně zvolená světla v interiéru se postarají o to, abyste se doma cítili příjemně. Určitě nikdo nestojí o to, aby mu celý byt prosvětlovalo pouze jasné světlo zářivek. Uměním je zkombinovat tlumené osvětlení se světlem výrazným.

Osvětlení při relaxaci

Po náročném dni v práci si nepřejete nic jiného, než v klidu odpočívat na gauči třeba při poslechu oblíbené hudby. Víte o tom, že existuje systém chytrého osvětlení, jenž dokáže reagovat na styl hudby? To je právě to, co potřebujete. Dokonale vypnout a vychutnávat si dokonalou relaxaci všemi smysly. Philips Hue se pomocí aplikace Ambify synchronizuje s přehrávanou hudbou a postará se o vytvoření unikátní světelné show. A nemusí se nutně jednat pouze o hudbu. Inteligentní osvětlení Philips Hue je možné propojit také s televizí, čímž umocníte atmosféru sledovaného pořadu či filmu.

Ovládejte žárovky dálkově

Relaxaci na pohovce si nemusíte kazit vstáváním a přepínáním světel. Intenzitu zmiňovaného osvětlení Philips Hue lze volit velice pohodlným způsobem, jenž se vám bude určitě líbit. Pomocí dálkového ovladače Dimmer Switch můžete až na vzdálenost 12 metrů ovládat zapnutí, vypnutí a jas osvětlení. Nezní to lákavě? Ovladač Dimmer Switch se jistě stane praktickým pomocníkem ve vaší chytré domácnosti.

Jaké osvětlení do exteriéru?

Lámete si hlavu nad tím, jaké vybrat venkovní osvětlení? Nejen, že plní bezpečnostní funkci při vašem příchodu domů, slouží též k prodloužení chvil na zahradě. Při výběru venkovního osvětlení se neorientujte jen podle ceny, nýbrž se řiďte energetickou náročností. Ideální kombinací exteriérových světel vedoucí k nízkým provozním nákladům jsou světla s čidly pohybu. Venkovní světla by měla být samozřejmě odolná vůči povětrnostním podmínkám. To znamená, že vydrží nápor deště, sněhu, mrazu i horkého slunce.