V dnešní uspěchané a hektické době je velice důležité najít vhodný způsob, jak se odreagovat a odpočinout si po těžce stráveném dni v práci. Možností je spousta, můžete si zajít do kina či do divadla, věnovat se některému druhu sportu nebo si zajít na skleničku dobrého pití s přáteli. Někdy však nastává situace, kdy máte chuť strávit volný čas doma s blízkou osobou, jen tak ležet a nic nedělat. K tomu se skvěle hodí zajímavý program v televizi, oblíbený seriál nebo premiéra nového filmu.

Zařízení a doplňky pro nejlepší kvalitu TV signálu

Nejnovější technologie vám umožní mít dokonalý obraz i zvuk, a tak si chvíle u TV užijete naplno! Klasický rozumně náročný divák ocení dobrou TV anténu a set-top-box pro převedení digitálního signálu na analogové vysílání. Dnes si ještě vystačíte s anténou DVB-T, ale již v tomto roce bude postupně probíhat přechod na formát DVB-T2, který skončí v roce 2021. Vysílání probíhá nejčastěji v pásmu UHF na kanálech 21 až 69. Problém však je, že je TV anténa velice citlivá a signál ohrozí jakýkoliv kopec či překážka. Nechte si tedy změřit signál a podle výsledků vybírejte vhodný druh antény pro vaši domácnost, případně si pořiďte ještě zesilovač signálu.

Satelitní přijímače pro televizní fanoušky

Pro milovníky bohaté televizní nabídky jsou zajímavým řešením satelitní přijímače. Stačí si pořídit dobrou satelitní techniku, ta se skládá z přijímače v kvalitě High Definition 1080p, 720p či SD 576p a 576i s UNI čtečkou dekódovacích karet, případně zabudovanou Wi-Fi a HD TV pro programy v nejlepší zvukové a obrazové kvalitě. Instalace je velice jednoduchá a zvládne ji i technický amatér. Pro širokou nabídku filmů a pořadů si lze zvolit programový balíček, který vám bude vyhovovat, nebo si jej můžete nechat nastavit na míru, stačí se obrátit na některého provozovatele těchto služeb, např. na Skylink a Freesat.