Úklid domácnosti je nedílnou součástí jejího fungování a chtě nechtě se do něj musí zapojit drtivá většina z nás. Pokud si ale chcete práci v této oblasti ulehčit, není dnes problém objednat si úklid u specializované firmy a ušetřit si tak čas i námahu. A to jak jednorázově, například před Vánocemi, po večírku nebo před návštěvou tchyně, tak i pravidelně, třeba každý týden. Řada firem přitom nabízí za zvýhodněnou cenu i možnost úklidu na zkoušku, což je skvělá příležitost pro všechny, kteří zatím váhají. A nezapomínejte i na ten vánoční úklid :)

Co běžně zahrnuje úklid domácnosti

Pokud si objednáte úklid domácnosti, můžete očekávat utření prachu napříč všemi povrchy a místnostmi, úklid podlah (vytírání, vysávání), umytí okenních rámů a parapetů, čištění koupelny i wc a úklid kuchyně včetně spotřebičů. Běžnou praxí agentur přitom je, že veškeré čisticí prostředky a pomůcky si pracovník donáší své, tudíž vy se skutečně o nic nestaráte.

Nadstandardní úklid

Kromě běžných úkonů spojených s úklidem můžete u úklidových firem běžně objednat například mytí oken, čištění koberců či čalounění, čištění matrací nebo například voskování podlah. V rámci generálního úklidu můžete požádat o úklid skříní i kuchyňských skříněk nebo třeba odmrazení a úklid chladničky i mrazničky.

Ceny úklidu

Cena úklidu je nejčastěji stanovována od hodiny (méně často od čtverečních metrů bytu či domu), přičemž obvykle se liší cena za základní běžný úklid a například cena za mytí oken, čištění koberců nebo úklid po malování. Významný rozdíl je pak v ceně při pravidelném úklidu a při úklidu jednorázovém, a dále také s ohledem na lokalitu.

uklid-vysavacPři pravidelném úklidu se cena u agentur pohybuje okolo 160 korun za hodinu, u úklidu jednorázového pak okolo 250 korun. Levnější alternativou je sehnat paní na úklid přes inzerát, bohužel v těchto případech obvykle pracovníci nemají pojištění pro případ, že u vás doma něco zničí. Naopak u agentury je toto běžnou praxí, ne-li samozřejmostí, díky čemuž se nemusíte bát ani krádeže a s klidem můžete doma nechat paní na úklid i samotnou.

Doplňkové služby

K úklidu dnes většina firem nabízí také další služby typické pro hospodyňky, jako je například žehlení, zajištění nákupu, hlídání dětí nebo doučování, případně i „mužské práce“, jako je sekání zahrady nebo třeba odklízení sněhu. Pokud tedy potřebujete obecně pomocnou ruku pro domácnost, můžete směle své požadavky rozšiřovat.

Sdílejte
Předchozí článekKomody z masivu
Další článekStěhování