Pokud plánujete letní dovolenou, ovšem tentokrát zůstáváte v České republice, zavítejte do města sevřeného v údolí Labe. Zajímavé cestovatelské zážitky, nádherná a člověkem nedotčená příroda, památky z daleké historie. Přesně tak by se dalo charakterizovat Ústí nad Labem, které je vhodné jak pro milovníky dobrodružství, tak i pro rodiny s dětmi.

Prvně byste si měli najít ubytování na Hotel.cz, protože moderní ubytovací zařízení a hotely se rychle plní, a to zejména během letní sezóny.

Co byste měli vidět v Ústí nad Labem?

Jakmile si rezervujete ubytování v Ústeckém kraji, je na čase sestavit si program na několik dnů. Kabinovou lanovkou se přesunete na místo, odkud se otevírá panoramatický výhled na celé město. Současně se ocitnete u výletního zámku Větruše, kde na vás čekají restaurace, kavárna, vyhlídková věž a také sportovní aktivity. Zajímavostí je přírodní a zrcadlové bludiště, kde si spoustu zábavy užijí hlavně malé ratolesti. Přímo z Větruše vede turistická stezka. Při jejím zdolávání narazíte také na několik zajímavých míst.

Pokud prahnete spíše po historické atmosféře, přijdete si na své na hřadě Střekov nacházející se na černé skále. Hrad je považován za jednu z hlavních dominant Ústí nad Labem. Dovolená v Ústeckém kraji se stane nezapomenutelnou.

Co nabízí okolí Ústí nad Labem?

Jakmile v samotném centru města navštívíte Mariánský most a kostel Nanebevzetí Panny Marie, vydejte se do blízkého okolí. Rodiny s dětmi si dělají výlet na zámek v Trmicích, kde je výstava modelových kolejišť. V letních měsících se schladíte v jezeře Milada, případně navštívíte Termální koupaliště Brná.

Podívejte se i na další letní pobyty, nemusí být nutně jen v Ústeckém kraji. Po celé České republice najdete půvabná místa, která ve vás zanechají nezapomenutelné vzpomínky.