Předvánoční čas bývá už tradičně poměrně uspěchaný, chaotický. Přitom by tomu mělo být přesně naopak. Měli bychom si odpočinout. Jestli pak to nestihnete ani během vánočních svátků, je lepší se sbalit a odjet hned jak to půjde. Třeba aspoň na prodloužený víkend. Kam? Přece na zámek!

V Herálci, v CHKO Žďárské vrchy, je situován naprosto jedinečný pětihvězdičkový Chateau Herálec Boutique Hotel & SPa by L’Occitane. Je snadno dostupný z Prahy i z Brna. Mnoho Čechů o něm neví, jedná se o skrytý poklad. Vydáte se ho objevit?

Jedinečná poloha uprostřed přírody

Zámecký hotel Chateau Herálec je obklopený anglickým parkem z 18. století. Samotný hotel se nachází na hranici Vysočiny a Pardubického kraje. Věděli jste, že Vysočina má nejvyšší výskyt historických památek UNESCO? Krajina Žďárských vrchů vás navíc očaruje svými oborami, loukami, hlubokými lesy, údolími a obecně přírodními sceneriemi. Jsou krásné i nyní v zimě zakryté sněhem.

Relax venku i v prostorách hotelu

Zima na Vysočině je jako dělaná pro příjemné procházky, v hotelu vám půjčí hůlky na Nordic Walking nebo výbavu pro běžecké lyžování. Za mrazivého počasí si lze užit bruslení na jezeře.

Pro výlety se nabízí například ZOO Jihlava. A kdyby počasí obzvlášť přálo, můžete si dokonce postavit iglú. Na Vysočině bývá sníh téměř každoročně.

Pokud se v době vašeho pobytu počasí zrovna nevydaří, můžete zůstat uvnitř. Zámecké Spa by L’OCCITANE slibují jedinečné zážitky. Nechte si hýčkat tělo kosmetikou L’OCCITANE, užijte si privátní plavecký bazén pod středověkými klenbami, tradiční finskou saunu, infrasaunu, parní lázeň. Dokonalý relax zažijete v silencáriu, vířivé vaně v zámecké věži a s technologií Biosynchron. A kdybyste si chtěli dát do těla, nabízí se zámecké fitness.

Pobyt na zámku jako gastronomický zážitek

Pobyt na zámku vám jednoznačně zpestří také místní kuchyně. Zažijete zde pravé gurmánské potěšení, jídelní lístek vychází z tradiční české kuchyně, avšak v moderním a svěžím provedení. Vaří se zde v souladu s ročními obdobími, používají se lokální suroviny.

Zámecká restaurace vás dostane ručně foukanými poháry a číšemi, impozantním výběrem doutníků i výběrem vín z oblasti Bordeaux. Chateau Herálec má taktéž vlastní vinný sklep.

Ostatně v nabídce pobytů najdete přímo jednu s názvem Gurmánské potěšení. Zahrnuje řadu zážitků pro vaše chuťové buňky, jako jsou zdravé snídaně, degustační menu o šesti chodech, láhev Prosecca, balíček lokálních produktů a mnoho dalšího.

Prostorné pokoje i apartmány pětihvězdičkového hotelu

Chateau Herálec je skutečně prostorný, s místem se zde nešetřilo. Zámecké pokoje jsou noblesní, každý jeden z nich má vlastní kreativní ideu. Umožní vám spát pod klenbami a cítit se skutečně královsky. To stejné samozřejmě platí o apartmánech. Jsou tak velkorysé, že si můžete třeba zapůjčit podložku s instruktážním videem a odcvičit si přímo na pokoji.

Nadšení budete určitě i ze zdejší speciality – polštářového menu. V ceně máte možnost vybrat si z obrovského množství polštářů přesně takový, na němž se vyspíte do růžova. Buďte si jisti, že na zámku uprostřed přírody se spí opravdu pohádkově.

Nezbývá tedy než si vybrat svůj pobytový balíček. Využijte balíčků uzpůsobených pro aktuální sezónu, jako je Zimní lenošení na zámku Chateau Herálec nebo Kouzelná noc na zámku.

V případě příznivého počasí se můžete těšit na svařené víno na zámeckém nádvoří a rozhodně si nenechte ujít speciální ohňové menu. Pobyt u ohně i v zimě může být opravdu kouzelný.

To vše korunuje neomezený vstup do wellness & spa, soukromá vířivka, welcome drink a mnoho dalších výhod. Přijeďte je objevit na Vysočinu!