Ačkoliv zabalení a nadepsání balíku vypadá na první pohled jako naprosto banální záležitost, opak je bohužel pravdou. V dnešní době stále mnoho lidí při posílání balíčků zbytečně chybuje, a proto se vyplatí nechat si poradit od profesionálů.

Česká přepravní společnost

Jestli je někdo opravdu profesionál, co se posílání balíků týče, jedná se rozhodně o českou přepravní společnost FOFR. Společnost působí v rámci celé České republiky, přičemž díky tomuto systému je schopná garantovat pružnou reakci a vysokou kvalitu nabízených služeb v kterékoliv lokalitě. Balíková přeprava je možná také pro nadrozměrné náklady až do 6 m jednoho rozměru, a stejně tak společnost přepraví i speciální zásilky podléhající ADR, takže pokud nevíte, po kom poslat nebezpečný materiál, zde jste na správné adrese.
Zákazníci mohou využít i expresní přepravu zásilek s doručením do 24 hodin, přičemž cena přepravy závisí na mnoha faktorech. Jestliže vás služby společnosti zaujaly a rádi byste jich využili na vlastní kůži, neváhejte se ozvat telefonicky, e-mailem, faxem, případně vyplnit poptávkový formulář přímo na webu firmy www.fofrcz.cz. Zásilky jsou doručovány každý pracovní den do 17 hodin, a to s možností kontrolovat doručení pomocí skenu přepravního listu.

Jak zabalit a poslat balík

Než svůj balíček předáte dopravci, je velmi důležité, aby byl správně zabalený, avšak jak už bylo zmíněno v úvodu článku, hodně lidí v této oblasti často chybuje. Společnost FOFR na svém webu přímo udává, jak při balení složitějších předmětů postupovat, takže si danou problematiku pečlivě nastudujte. Obecně však každá zásilka musí vydržet až pětinásobek vlastní hmotnosti a její obsah je být chráněn před poškozením během převozu.
Než se do balení pustíte, rozhodně si připravte bublinkovou a smršťovací fólii, kartonové proklady a krabice a v neposlední řadě lepicí pásku. Když se náhodou stane, že svoji zásilku špatně zabalíte, nic se neděje, pouze se domluvíte přímo s kurýrem, že si ji vyzvedne jiný den.