Podnikatelé napříč všemi odvětvími kladou důraz na úsporu peněžních prostředků. Ve strojírenské oblasti si zase nechávají záležet i na tom, aby strojní zařízení sloužila co nejdéle, což jde v podstatě ruku v ruce s minimalizací nákladů.

Jak předcházet korozi a opotřebení?

Bohužel, spousta strojních dílů podléhá opotřebení a korozi. Pokud chcete těmto neduhům předcházet, zaměřte se na žárově stříkané antikorozní povlaky, čemuž se také říká metalizace či šopování. Zinkové antikorozní povlaky patří k moderním řešením, neboť zabraňují vzniku koroze, jež má většinou na svědomí zhoršené mechanické vlastnosti, a to se potom projevuje na špatné funkčnosti stroje. Jestliže tedy chcete zamezit negativním změnám materiálu, doporučujeme obrátit se na odborníka Alfa Laval, přičemž certifikovaným prodejcem jeho produktů je společnost TRIBO Engineering.

Potřebujete ozubená kola na míru?

Občas si stroje vyžádají výměnu některých komponent. Přece jen, nemusíte hned kupovat nový stroj, pokud se ten původní pokazí. Většinou za nefunkčností stojí jen vada některé součástky. Potom je nezbytné zhotovit ji ideálně na míru. Třeba taková výroba ozubených kol se provádí na základě zadaných parametrů, a tak výsledek vyhovuje vašim požadavkům. O vše se vám opět postará firma TRIBO Engineering, která má ozubená kola a jejich výrobu v nabídce.

A co takové deskové výměníky tepla?

Značka Alfa Laval se specializuje také na deskové výměníky tepla sloužící pro přenos tepla s dostatečnou účinností. Vybrat si můžete z nepřeberného množství rozměrů. Deskové výměníky tepla se vyznačují jednoduchou údržbou, což vás určitě potěší. V nabídce jsou deskové výměníky nerezové, rozebíratelné či pájené. Záleží na vašich preferencích. Pokud se ptáte, kde je uplatníte, tak například při chlazení, ohřevu a rekuperaci tepla.