Změna z letního času na zimní a zpět zmate obvykle hodně lidí. Největší problémy mají lidé v tom, jestli mají přetočené hodiny správně a nastavena i další zařízení.Důležité je vědět, kdy přesně se čas mění, a také kam posunout ručičky. Například chytré telefony už vám změní čas automaticky, což je velkou výhodou, hlavně když máte ráno nastavený budík.
Letní čas nám bere hodinu spánku

Každý rok v březnu, konkrétně o jeho poslední neděli, přechází zimní čas na letní. Letní čas se může zdát jako něco lepšího, protože plno lidí má léto raději než zimu, ale právě tento čas nám bere hodinu spánku. Poslední březnovou neděli se po čase 1:59:59 objeví na našich hodinách 3:00:00. V roce 2015 došlo ke změně času přesně 29. března, stejně tomu bylo i v roce 2009 a znovu to bude roku 2020.


Zimní čas, ale brzy tma

Zimní čas je vlastně ten klasický, který zde byl původně. Jde jen o to, že poslední říjnovou neděli se nám v noci 2x zopakuje na hodinách čas 02:00. Samozřejmostí je, že v zimě je dříve tma, a tak někteří říkají, že kdyby byl letní čas, tma by byla aspoň o hodinu později. Ale opravdu to můžeme brát takhle?

Zimní, nebo letní čas?

Mezi lidmi panuje věčná neshoda o tom, zda by měl být letní čas zrušen. Někomu se to může zdát jako hloupost, někteří by to naopak ocenili. Pro některé je opravdu těžké přeorientovat se na jiný čas, kdy dotyčný vlastně přišel o hodinu svého dne. Potom jsou tu ale i lidé, kteří si toho skoro nevšimnou, a posun času na ně nemá vliv. A co vy? Jste pro zrušení letního času?