V automobilovém průmyslu se začal používat filtr pevných částic (DPF), který má své opodstatnění. Slouží především k pohlcování pevných složek výfukových plynů, k jejichž vzniku dochází při spalování paliva. Co se životnosti dané součástky týče, ta je dána především tím, jak o automobil pečujete. Pokud chcete předcházet problémům a poškození daného filtru, pamatujte na jeho pravidelné čištění a údržbu. V následujících řádcích vám prozradíme, proč se vyplatí investovat do čištění DPF filtru.

Vozidla s dieselovými motory disponují takzvaným filtrem pevných částic, který můžete znát pod zkratkou DPF. Jezdit krátké trasy se studeným motorem není to pravé ořechové a podepisuje se to negativně na životnosti filtru, neboť se více zanáší a ucpává. Špatná funkčnost DPF filtru se projevuje sníženým výkonem, některá vozidla však mají i kontrolku, která vás na vadu upozorní. V takovém případě máte dvě možnosti.

Vyměnit, nebo vyčistit DPF filtr?

Úplně nová součástka je příliš drahá, často se jeho pořizovací cena šplhá na několik desítek tisíc korun. Právě z takového důvodu je vhodné čištění DPF, které provádí odborné firmy. Samozřejmě, můžete to vyzkoušet i vy sami, ale pokud se v tomto segmentu příliš nevyznáte a automobil jste nikdy nespravovali, je lepší se obrátit spíše na profesionála.

Prodloužit životnost vozidla můžete i tím, že se zaměříte na EGR ventil, jehož úkolem je recirkulace výfukových plynů. Jakmile přestane plnit svou funkci, sníží se funkčnost výfukové soustavy. Čištění EGR je velice rychlé, firmy to stíhají i do 24 hodin.

Když auto doslouží, půjčovna je k dispozici

Pokud vám automobil či dodávka vypoví službu, nabízí se vám půjčovna dodávek PROCHÁZKA, která má ve vozovém parku různé velikosti těchto užitkových vozů. Tak neváhejte a spolehněte se na odborníky.