Pakliže se chystáte na rekonstrukci bytu nebo rodinného domu, je potřeba promyslet, jaký typ podlah zvolíte v jednotlivých pokojích. Pro každý pokoj jsou vyžadovány jiné vlastnosti podlahové krytiny. V kuchyni uvítáte krytinu, která se bude snadno čistit, v dětském pokoji zase takovou, která drží teplo. Na výběr je celá řada podlah od linolea, přes dlažbu, po laminátová prkna. Ať už zvolíte jakoukoliv krytinu, je před jejím položením potřeba docílit rovné plochy a získat tak dobrý základ pro pokládku nové podlahy. Jednou z nejspolehlivějších možností jak docílit bezchybného vzhledu je použití tzv. lité podlahy.

Co jsou to lité podlahy?

Lité podlahy jsou vrstva, která leží mezi vrchní krytinou a podlahovým vytápěním. Před pokládkou horní krytiny zalijete podlahové vytápění samonivelačním potěrem. Jedná se o speciální směs, jež zajistí vyrovnání povrchu. Tento potěr se rovnoměrně rozlije a po jeho zaschnutí, které většinou trvá do druhého dne, na něj budete pokládat dlažbu či jinou podlahu. Tato směs je vhodná do všech typů budov, ať už jsou určené k bydlení, rekreaci nebo ke komerčním účelům. Jedinou výjimkou, kde není litá neboli anhydritová podlaha vhodná k použití, jsou místa zatížená zvýšenou či trvalou vlhkostí.

Vylití anhydritové podlahy

Vzhledem k vysoké pevnosti a rovinatosti jsou anhydritové podlahy dobrou volbou pro pokoje s podlahovým vytápěním. Po zalití povrchu směsí a jejím zaschnutí je podlaha beze spár, což vám zajistí rovnou pokládku vybrané podlahové krytiny. Aplikace samonivelačního potěru netrvá dlouho a zvládne ji i zdatnější domácí kutil.

Pokud jste však nikdy podlahu nepokládali, uděláte nejlépe, když se obrátíte na profesionála. Jedním takovým je společnost Anhypodlahy, která nabízí veškeré služby spojené s litými podlahami. Kromě klasického servisu vám poradí s výběrem a zajistí dlouhodobou záruku. Informaci o cenách získáte na jejich webu v sekci „anhydritové podlahy ceník“.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup