Lidí odjakživa fascinovala velkolepost středověkých hradů a zámků. Pohled na majestátný hrad Karlštejn, který se tyčí nad řekou Berounkou, vyvolává v člověku romantické představy minulosti. Místo je bohaté na významné historické události, a proto přitahuje pozornost nejen turistů, ale i památkářů. Ti zastávají striktní názor, podle kterého se na hradě přespat jednoduše nedá. Historické památky podobného druhu a hodnoty třeba chránit, ale nic ještě není ztraceno. Pokud vás láká okolí Karlštejna a cítíte, že je to „to pravé“ místo, kde můžete načerpat energii, vašim potřebám poslouží ubytování v nedaleké historické budově, která byla postavena dokonce ještě dříve, než samotný hrad.

Historická atmosféra v moderním luxusu

Nejedná se o prostory, kde byste trpěli zimou nebo nepohodlím. Zdejší ubytování je v duchu komfortního luxusu a pohodlí. V blízkosti hradu se nacházejí navíc další zajímavé historické budovy, které stojí za pozornost. Jednou z nich je honosný mlýn, který je od hradu starší o necelých sto let. Po rozsáhlé rekonstrukci bylo možné navrátit minulosti lesk a v jeho prostorách dnes funguje hotel Karlštejn. Ten návštěvníkům nabízí nejen luxus a prvotřídní služby, ale i výhled na zelený ostrov s rozlohou 2 500 m2, kde stojí romantický altán, který se stal velmi oblíbeným místem pro svatební obřady.

Užijte si pobyt v pohádkových pokojích a ubytujte se stylově

Návštěvníkům jsou k dispozici pro ubytování u Karlštejna pokoje, které nabízejí vysokou míru komfortu. Pokoje jsou nekuřácké a mají stylově sladěný interiér stvořený pro odpočinek a načerpání nové energie. Kromě několika standardních pokojů jsou zde i luxusnější apartmány, které posouvají laťku ještě o něco výše. Kromě toho, že jsou vybaveny velkou manželskou postelí, zde najdete také k relaxaci volně stojící vanu s dešťovou sprchou. Neodmyslitelný je pak minibar s občerstvením, kávovar a hotelové župany. Samozřejmostí je internetové připojení, které pokrývá celý prostor hotelu.

Vydejte se za krásami okolí a dopřejte si nové zážitky

Jaké by to však bylo přijít na místo s množstvím historických památek a přírodních krás a přitom si nevychutnat dosyta to nejlepší z nich? Mezi oblíbené aktivity, kterým se dá v blízkosti Karlštejna věnovat, patří prohlídky hradu a výlety v okolí Karlštejna, například za nedalekým lomem Amerika. Koněpruské jeskyně (více o nich zde) jsou pro návštěvníky otevřené až do konce listopadu a za prohlídku stojí i hotelová ZOO. V hotelu myslí opravdu na všechno, protože vědí, že není nic lepšího, než si po dlouhém dni dopřát odpočinek v péči hotelového relaxačního centra.