Láká vás představa cestování do cizích zemí, ale necítíte se v hotelích či penzionech komfortně? Rádi byste zažili domácí atmosféru bydlení u běžné rodiny a třeba ještě i dost ušetřili? Pak je pro vás jako stvořená služba Airbnb, která zprostředkovává ubytování v rodinách nebo rodinných nemovitostech na všech kontinentech, v téměř dvou stovkách zemí, ve více než třiceti tisících obcí.

Jak funguje Airbnb

Princip fungování Airbnb je jednoduchý. V databázi nabídek ubytování si jednoduše vyberete vhodného hostitele na základě lokality, termínu, druhu ubytování či počtu osob. Následně jej kontaktujete, potvrdíte si termíny i počty osob a rezervované ubytování předem zaplatíte přes důvěryhodný a zabezpečený systém Airbnb.

Je možné, že vás před potvrzením rezervace bude chtít hostitel poznat a něco se o vás či vašem doprovodu dozvědět, proto raději řešte rezervaci s předstihem. Je to zároveň i příležitost pro vás dozvědět se cokoliv o hostiteli nebo ubytování, případně i okolí. Prvotní kontakt ale není podmínkou. Část hostitelů tento krok automaticky přeskakuje pomocí nabídky okamžité rezervace. V těchto případech můžete ubytování rezervovat ihned, pouze na základě fotek a informací ohledně vybavení a dispozic nemovitosti. Jestliže je rezervace potvrzena a zaplacena, stačí pak jen v daný termín dorazit na místo a užít si pobyt.

Hostitelé v Airbnb

Pokud byste se rádi zařadili mezi Airbnb hostitele, svou nabídku můžete zadat do systému zdarma. Stačí vyplnit informace ohledně typu a velikosti nabízené nemovitosti a pak už jen čekat na zajímavé hosty i výdělek. Termíny, kdy hosty přijmete, si pochopitelně můžete zvolit.

Na rozdíl od klasického ubytovávání v hotelích a penzionech by Airbnb systém měl nabídnout daleko víc pohostinné a rodinné prostředí, s čímž souvisí nejen malý počet ubytovaných osob, ale třeba i chvilka konverzace, pozvání na čaj nebo prohlídka okolí.

Kam můžete cestovat

ubytovani-airbnbAirbnb již našla své příznivce napříč kontinenty, proto prostřednictvím této služby můžete navštívit Amsterodam, Berlín, Paříž, Londýn, ale i Mallorcu, Los Angeles, New York, Syndey, Peking, Shanghai, Bangkok a spousty dalších.

V pozadí pak nezůstává ani Česká republika, kde služby Airbnb můžete taktéž využít – ať už pro účely dovolené, výletů, nebo třeba služební cesty. V nabídce je mimo jiné Ostrava, Plzeň, Praha, Liberec, České Budějovice, Brno či Karlovy Vary. A počet hostitelů je skutečně velkorysý. Například v Brně a okolí můžete vybírat z více než 260 pronájmů v ceně od 200 do 5000 korun, od skromných pokojíků pro jednoho až po byty pro celou skupinu, s wellness, saunou i barem. V Ostravě je nabídka zhruba poloviční, řádově od zhruba 130 hostitelů, v Praze jsou pak možnosti naopak největší, přesahující tři stovky nabídek. Zobrazit nabídky v Airbnb.