Kdo by si zasloužil lepší a originálnější dárek než vaše drahá polovička? Pravděpodobně byste jeden takový nejraději už balili doma do balicího papíru. Najít ho ale není zrovna hračka, obzvlášť pokud jste ve společném vztahu již delší dobu a řadu alternativ jste již použili. Na druhou stranu, dlouhá známost může mít i výhodu, neboť si můžete troufnout i na dárky vyžadující znalost vkusu druhé osoby.

Oslavy výročí musejí být romantické

darek-k-vyrociZatímco o narozeninách nebo Vánocích můžete směle sáhnout po praktických dárcích do domácnosti i po vybavení ke sportu či jiným koníčkům, oslavy výročí by se měly nést ryze v romantickém duchu. Jakkoliv tušíte, že by vaše drahá polovička potřebovala nová zimní kola na auto nebo nový kuchyňský robot, ani o tom neuvažujte. A to ani jako o druhém dárku, který se budete snažit vyvážit kyticí či bonboniérou. Opravdu.

Dokazujte svou lásku

Slavíte-li výročí, pravděpodobně jste spolu již strávili nějaký čas a dost možná už také nejste tolik zamilovaní jako v prvních týdnech. Láska je jiná, ale to neznamená, že je horší nebo méně silná. Naopak. Nebojte se proto dát najevo, že druhého milujete. O tom je oslava výročí.

Kupte nebo ještě lépe vyrobte přání se zamilovaným textem, napište druhému báseň, nechejte natisknout hrnečky se společnou fotkou, upečte dort ve tvaru srdce, sáhněte po srdíčkovém přívěsku či prstýnku, boxerkách s amorky nebo třeba po plyšovém medvědovi se srdcem v náruči ‒ záleží na věku a situaci. Dárek by ale každopádně měl jasně dokazovat lásku a odlišovat se od daru, který by od vás mohl dostat kamarád nebo kolega z práce.

Rozmazlujte

Pokud se vám srdíčka a vtíravé nápisy „I love you“ příčí, dejte svou lásku najevo aspoň tím, že se vynasnažíte drahou polovičku hýčkat něčím, co miluje a co si třeba sama tolik nedopřává. Pěna do koupele, masážní olejíček (spolu s příslibem masáže), oblíbená čokoláda nebo zmrzlina spolu s oblíbenou květinou, šperk, hodinky, kravata oblíbené značky nebo některý ze zážitků podle preferencí druhého určitě potěší.

Slavte spolu

Vzhledem k tomu, že výročí je oslava vás obou, skvělou volbou je společný zážitek a chvíle pro dva – ať už na romantické procházce, na kterou si běžně neuděláte čas, na společné dovolené, víkendu s wellness pobytem, v kině či divadle nebo na společné večeři. Zkuste ale být originální a místo klasického jídla v hospodě za rohem zvažte třeba výlet do vinného sklípku nebo do některé z originálních restaurací v blízkém okolí.